Blog

Ahşap Palet Dekorasyon

Palet özellikle taşımacılık sektöründe kullanılan güvenli ve kaliteli bir malzeme olarak göze çarpar. Özellikle kullanılan ahşam malzeme ile üretilmiş paletlerin yanı sıra plastik malzemeden üretilmiş olan kalıp paletlerde özellikle çok kullanılır. Belirli uluslararası standartlara sahip olan paletler kıtalara ve ülkelere göre standart olarak belirlenmiş ölçülere sahiptir. Bunun temel amacı sürekli kullanılabilir oluşu ve takas edilebilir bir niteliğe sahip olmasıdır. Bir firmanın nakliye ettiği ürüne ait palet geldiği zaman başka bir ürün içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ahşap palet dekorasyon malzemesi olarak da çok rahat ve sıklıkla kullanılan bir araçtır.

 

Palet Çeşitleri Şunlardır;

 

-Ahşap Malzemeden yapılmış paletler; Bu paletler ahşap malzemelerin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Özel çiviler aracılığı ile birbirine bağlanılan bu malzemeler belirli direnç ve taşıma noktalarına sahiptir. Bir ahşap palet ortalama olarak 200 kilogram ağırlığı rahatlıkla taşıyabilir.

 

-Plastik malzemeden yapılmış paletler; Ahşap paletlere oranla daha az kullanılan plastik malzemeden yapılmış olan paletler; genel olarak belirli fabrika kalıplarından çıkar. Yekpare olarak üretilen paletler, sıklıkla gıda sektöründe kullanılmaktadır.

 

Uluslararası belirlenmiş kurallar uyarınca ülkeler arası dolaşımda ahşap, metal ve plastiğin oluşturabileceği hastalık ve mikroplara karışık olarak üretim esnasında özel bir işleme tabi tutulur. Bu işlemle birlikte malzeme güvenle kullanılabilir bir hal alır. Belirlenmiş standartların bir diğer amacı; kolay taşınabilirlik ve takas edilebilir olmaktır.

 

Ahşap palet taşımacılık sektörünün yanı sıra dekorasyon için de müthiş bir malzemedir. Ahşap palet dekorasyon yapmak için yaratıcılığınızla birleşiyor ve ortaya harika malzemeler çıkıyor. Birçok kurumsal mağaza ve zinciri, iç mimar ve dekoratörler ahşap paleti bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyor.

 

Ahşap Paletle neler yapabiliriz?

 

-Üstüne hoş minderler koyarak müthiş koltuk takımı ya da köşe takımı yapabilirsiniz.

– Bir kaç kolay işlemin ardından küçük, hoş, yenilikçi bir masa yapabilirsiniz.

– Biraz zımpara, azıcık cila, 4 tane tekerlek ve iki kol ile üç saat içinde harika bir servis masası yapabilirsiniz.

-Masa mı istiyorsunuz? O halde ihtiyacınız olan iki adet palet artık birleştirip insanları etkilemek size kalmış.

-Yaz bahçeniz için harika bir orta sehpasını yine paletler ile yapabilirsiniz.

 

 

 

Posted in: Palet Blog

Leave a Comment (0) ↓