Blog

Euro Paletler ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Cen palet olarak ismi geçen Euro Palet geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ahşap palet türlerime göre farklı özelliklere sahip olan Euro palet, yüz yirmi santimetre kare ebadında, özellikle Avrupa ülkelerinde kullanılan Uluslar arası Demiryolları Birliği’nin onayı ile kullanılan palet türüdür.

Euro paletin önemli niteliklerinden birisi çevreci olması, düşük maliyeti ile hesaplı olması ve tamir edilebilir özelliği korumasıdır. Üretimi yetki sınırları içerisinde olan Euro Palet, azami sağlamlıkta olabilmesi için sertifika sahibi üretici tarafından üretildikten sonra sağlamlık test aşamalarında başarı sağlamsı için uluslar arası kontrol şirketleri gözetiminde standartları kesinleştirilir.

Böylece paletin güvenirliği test edilmiş olur. EuroPallet Birliği palet üzerinde ağaç türlerine ve çivi çeşitlerine karar verme yetkisine sahiptir. EuroPallet Birliği standartlarda değişikliğe gidebilir. Euro Palet EPAL ve EUR damgalarıyla ahşap paletlerden ayırıcı bir özelliğe sahiptir. Euro Palet, dört yüz kilo taşıma kapasitesini karşılayacak bir sağlamlıktadır. Euro Palet, seksen santime yüz yirmi santim ebatlarında üretime tabi olur.

Euro Palet tekrar satışa sunulabilecek tamir ve bakımlardan geçen bir özelliği de barındırmaktadır.

Posted in: Palet Blog

Leave a Comment (0) ↓