Blog

İkinci El Paletler

Sıfır palet yerine ikinci el palet almak isteyenler paletlerin büyüklüğüne ve taşıyabileceği yükleri iyi kontrol etmeliler. İkinci el palet alırken boyutları sizin istediğiniz gibi çıkmayabilir veyahut güçsüz olabilirler. Bu yönden dikkatli olmak gerekiyor.

Kaliteli İkinci El Palet

Kaliteli ikinci el palet arıyorsanız burada siz devreye giriyorsunuz. Örneğin, euro palet ağır yükler için birebir ve diğer paletlere nazaran oldukça güçlüdür. Sağlam euro palet bulduğunuz takdirde sıfır paletler kadar fayda alabilirsiniz.

Eğer ağır yüklerin taşıma işlemini yapacaksanız ve Forklift’ten yardım alacaksanız bu konuda ahşap palet türünü tercih etmelisiniz. Ahşap palet türünde de dikkatli olmak gerekiyor. Ahşap paletler, euro paletler kadar sağlam olamayabiliyor bu yüzden iyi kontrol etmelisiniz, ikinci el ahşap paletleri…

İkinci el palet alırken sağlam seçim yaptığınız sürece ve ihtiyacınıza göre palet çeşitleri arasında doğru seçimi yaptığınız sürece herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. İkinci el paletler sizlere sıfır kadar sağlam performans sergileyebilir.

Kaliteli olması veya olmaması bir yandan tamamen size bağlı olacaktır, birde kesinlikle ihtiyacınıza göre palet edinmeye dikkat edin. Örneğin;  “Ahşap paletler sağlam değil almam.” Derseniz yanlışa düşersiniz çünkü ahşap paletlerde sağlamdır ve euro paletlere göre taşıması kolay olduğundan ön plana çıkar. Bu konuda oldukça fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

Posted in: Palet Blog

Leave a Comment (0) ↓
Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın