Plastik Palet

 

80 X 120 cm PLASTİK PALET 100 X 120 cm PLASTİK PALET 80 X 120 cm PLASTİK PALET
Plastik Palet Plastik Palet Plastik Palet
Mono Blok Plastik Palet Hijyenik Plastik Palet Mono Blok Plastik Palet
 
80 X 120 cm PLASTİK PALET GRİ 100 X 120 cm PLASTİK PALET GRİ 80 X 120 cm PLASTİK PALET GRİ
Plastik Palet Plastik Palet Plastik Palet
Hijyenik Plastik Palet Gri Hijyenik Plastik Palet Gri Mono Blok Plastik Palet Gri
 
80 X 120 cm PLASTİK PALET SİYAH 100 X 120 cm PLASTİK PALET SİYAH 80 X 120 cm PLASTİK PALET SİYAH
Plastik Palet Plastik Palet Plastik Palet
Mono Blok Plastik Palet Siyah Hijyenik Plastik Palet Siyah Mono Blok Plastik Palet Siyah
 
100 X120 cm KONİK PLASTİK PALET  100 X 120 cm PLASTİK PALET SİYAH 100 X120 cm KONİK PLASTİK PALET 
Plastik Palet Plastik Palet Plastik Palet
Konik Plastik Palet Siyah Hijyenik Plastik Palet Siyah Konik Plastik Palet Siyah
 

Ahşap palet imalatının yanı sıra plastik palet alanında da hizmet vermekteyiz. Plastik paletler daha hafif depolama alanlarında kullanılmaktadır. Kullanım amacınızı bize ilettiğiniz taktirde size özel plastik palet üretimi de sağlamaktayız.

 

Paletlerin imalatı oldukça artıyor. Ambalajlama sektöründe çok büyük görevleri var paletlerin. Tabi birçok ürüne uygunluğu açısından, birçok çeşitleri mevcuttur. Tüm dünya da daha çok plastik paletler tercih edilmeye başlanıyor. Ahşap eskilerden bu yana kullanılan bir ürün. Ama artık gelişen teknoloji ile plastik kullanılarak birçok farklı sonuç oluşturulabiliyor. Yapılan çalışmalarla plastik adeta bir numara haline geliyor. Ahşaba göre daha çok tercih edilmesinde ki bazı sebeplerden bir tanesi de tabi ki daha uzun ömürlü olmasıdır. Daha dirençlidir ve daha hafiftir. İstenilen tüm uluslararası standartlara göre hazırlanabilme imkânı vardır. Bu sebeplerle tercih edilmesi, ahşap paletlere göre daha fazladır.

 

Bilindiği üzere ahşap paletlerde farklı ölçüler vardır. Plastik palet ise plastikten üretildiği için farklı çeşitleri vardır. Plastiğin içine farklı malzemelerin kullanımıyla daha doğrusu farklı malzemelerle desteklemesi ile farklı dayanma şartlarına sahip paletler üretilmiştir. Bu sebeple ihtiyaç duyulan özelliklere göre tercih yapılabilir. Ağırlıkla orantılı bir plastik palet çeşidi seçilebilir.

 

Plastik Palet Çeşitleri

 

Bazı palet çeşitleri şöyledir; rackable, drum paletler, stackable, nestable, ihracat palet. Bu paletler farklı malzemeler ile desteklenmiş, Farklı ağırlıklara dayanıklı ürünlerdir. Başlangıçta belki ahşap paletlere göre biraz daha fazla ücret olabilir. Ancak gerekli temizleme işlemi yapıldığın da uzun yıllar kullanıldığını düşünürsek kesinlikle avantajlı olan palet çeşidi plastik paletlerdir.

 

Ayrıca nemden, rutubetten etkilenmemeleri ve zararlı organizmaların yaşamasına müsade etmediği için plastik çok da avantajlıdır. Kolay temizlenme özelliği ile tercih edilir. Böylece size daha çok fayda sağlar. Ayrıca biliyoruz ki plastik geri dönüşümü olan bir malzemedir. Bu sebeple artık daha çok tercih edilmektedir. Plastiği tercih ederek ahşabı kurtarmış olursunuz. Her yıl binlerce ağaç palet olmak için kesilmez. Bu sebepledir ki birçok imalatçı da plastik palet üretimine daha çok önem vermeye başlamıştır.

 

İşte tüm bu sebeplerden ötürü plastik palet kullanımı günden güne artmaktadır. Doğaya sağladıkları fayda, hafif olmaları, uzun ömürlü olmaları ve tüm standartlara uygun olarak üretilmesi çok önemlidir. Önümüzde ki zamanlar da gerçekleşen talebin daha çok artış olacağını söyleyebiliriz.