Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

2. El Palet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

27.12.2018
77 görüntülenme
2. El Palet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2.el palet alımlarında birçok konuya dikkat edilmemesi durumunda, son tüketici olan kişinin mağdur olması ile sonuçlanacak bir süreç yaşanacaktır. Paletler, yapıları ve de öncesinde kullanıldıkları alanlardan ötürü erkenden çürümeye, eskimeye ve kırılmaya başlayabilecek ürünlerdir. Bu sebeplerle 2.el palet fiyatları da bu konuda alım yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir.

Ne Tür Paletler Alınmalı?

Sıfır palet alımlarındaki kriterlerin hepsi 2.el palet alımlarında da geçerlidir. Çünkü son kullanıcı olacak kişinin kullanım alanı ile paralel bir şekilde ikinci elde de sıfır kullanımda da aynı özelliklerde kullanılır. Bu yüzden kullanılan malzemenin özelliklerine, eğer ahşap palet söz konusu ise kullanılan malzemenin hangi ağaçtan yapıldığına bakmak ya da malzemenin kalınlığını kontrol etmek (ince, orta ve kalın opsiyonları mevcuttur) palet alımlarında ilk olarak dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. İş bu sebeplerle de, sıfır palet alımlarında dahi yaşanabilecek sorunların 2.el palet alımlarında daha çok yaşanabileceği konusu göz ardı edilmeden alışveriş yapılmalıdır. Bu konuda yaşanabilecek güven sorunlarını aşmak için ise 24 yıl gibi uzun bir süredir sektörde faaliyet gösteren, çok fazla iyi referansa sahip olan firmamız; müşteriler için en iyi opsiyonları sunmak üzere çalışmalar yürütmektedir.

Palet Kullanımındaki Artış

Palet kullanımında ülkemizde son yıllarda büyük bir artış meydana gelmiştir. Bunun sebepleri arasında ticaretin artmasına paralel olarak yük taşımada kullanmak için ihtiyaç duyulan paletlerin talebinin artması büyük bir etkendir. Bunun yanında artık evde hobi olarak mobilya yapmak (bahçe ya da balkon mobilyaları, sehpa yapımı vs.) için de bol miktarda palet kullanımı yapılmaktadır. Mobilya yapımında sıfır palet kullanımı daha yaygın olsa bile yine 2.el palet kullanımına da sık bir şekilde rastlanmaktadır ve bu da 2.el palet fiyatlarında dahi artışa sebep olmuştur. Ancak firmamız tarafından üretilen uygun fiyatlı gerek plastik paletler, gerekse de ahşap palet ürünlerimiz tüm taşımacılık faaliyetlerinde kullanıldığı gibi, aynı zamanda yeni yaygınlaşmaya başlayan hobi mobilya yapımında da kullanılmaktadır. İkinci el olarak da alınabilecek ve sağlamlığı ispatlanmış olan ürünlerimiz ile son tüketici olan kişinin kullanabileceği paletler, gerekli olan tüm ihtiyaçlara cevap vererek memnuniyet oranını büyük ölçüde arttırmaktadır.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın