Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

2. El Palet Çeşitleri

2. El Palet Çeşitleri

 2. El Palet Çeşitleri

Firmaların kullandığı basit malzemeler üretim ya da nakliye esnasında oluşan pek çok zararı önleyebiliyor. Bu malzemelerin başında gelen de 2.el palet çeşitleri dir. Sadece fabrikalarda değil, büyük marketlerde ve mağazalarda da aktarma çalışmalarının kolaylıkla yapılabilmesine olanak tanıyan paletler günümüzde farklı malzemeler de kullanılarak bir hayli zengin bir çeşitliliğe kavuştu.

Bir dönem sadece ahşap palet üretimi yapılıyor ve tüm firmalar ile işletmeler seçimlerini ahşaptan yana yapmak durumunda kalıyor olsa da günümüzde plastik gibi farklı malzemeler de paletlerin üretiminde kendine bir yer bulmaya başladı. Bu sayede euro paletten ayar paletine kadar pek çok çeşit firmaların kullanım şekline göre tercih edilebiliyor. Ancak bundan daha da önemlisi 2. el paletlerin de satışa sunulmuş olmasıdır.

İkinci el palet çeşitleri daha ucuz !

Bu malzemelerden temin ederken tasarruf yapmak isteyen firmalar hiç tereddüt etmeden tercihlerini ikinci el palet çeşitlerinden yana kullanabiliyor. Çünkü bu ürünlerin tamamı sağlam ve kullanılabilir durumda oluyor. Buna karşın fiyatları ise sıfır bir ürün ile kıyasladığınızda bir hayli düşük rakamlara tekabül edebiliyor. Çeşitlilik konusunda ise bir sıkıntı ile karşılaşmanız mümkün değil!

Çünkü aklınıza gelebilecek her çeşit paletin ikinci elini bulabiliyorsunuz. Bazı firmalar bu ürünleri kiralama yoluyla da temin edebilmenize ve kullanabilmenize olanak tanıyor. Ancak sürekli olarak bu malzemeye gereksinim duyuyorsanız kiralamadan ziyade satın alma yoluna gitmeniz firmanız için daha ekonomik bir yöntem olacaktır.