Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Ahşap Palet Çeşitleri

Ahşap Palet Çeşitleri

Ahşap Palet Çeşitleri, yük taşımacılığında kullanılan bir üründür. Koli halinde, paketlenmiş olarak ya da forklift veya transpalet türü araçlarla taşınma amacı düzgünce yerleştirilmiş farklı ebatlardaki ürünlerdir. Paletler ürünlerin kolay ve toplu bir şekilde taşınmasına olanak tanımaktadır. Yükler paletler sayesinde bir düzene oturtulabilmektedir. En önemli avantajı ise büyük depolarda sayım sırasında kolaylık sağlamasıdır. Paletler kullanımı ortamda karmaşıklık ve düzensizliği engellemektedir.

Ahşap Palet Çeşitleri

En çok kullanılan palet çeşitleri ahşap palettir. Bu palet çeşitleri yapıldıkları malzemenin özelliğine göre isim almaktadır. Yine kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir ve kendi içlerinde de çeşitlere ayrılabilmektedirler.

Paletler üreticiler tarafından ve depolarda çoklukla kullan malzemelerdir. Ayrıca paletler kendi içerisinde geri dönüşümü de olan bir ürünlerdir. Özellikle de ahşap ve euro paletler uzun süre kullanıma bağlı olarak yıpranmakta ve hasar görmektedir. Bazı palet firmaları hurda paletleri alarak hasarlı yerlerini tamir etmektedir. Böylece hurda paletler yeniden doğaya kazandırılmaktadır. Tabi bu sayede ikinci el palet sektörü de ortaya çıkmış olmaktadır.

En çok kullanılan palet çeşidi Ahşap Palettir

Paletler içerisinde ahşap paletler önemli bir yer sahiptir ve en çok kullanılan palet çeşididir. Daha çok ahşap malzemeden üretilen paletler ağır yükleri taşımada büyük pratiklik sağlamaktadır. Ahşap paletlerin nervür adı verilen çelik çiviler ile sağlamlaştırılarak dayanıklılıkları artırılmaktadır. Bu nedenle de ahşap palet daha çok tercih edilmektedir. Ahşap paletler yardımı ile paketlenmiş pek çok malzeme rahat bir biçimde taşınabilmektedir. Ahşap palet yardımı ile eşyalar zarar görmeden taşındığı gibi ayrıca taşıma şirketleri da daha güvenilir bir itibar kazanmaktadır.

Çeşitleri

-İki yön girişli birleşik tabanlı ahşap paletler

-Dört yön girişli birleşik tabanlı ahşap paletler

-İki yön girişli ayrık tabanlı ahşap paletler

-Dört yön girişli ayrık tabanlı ahşap paletler