Ahşap Palet Fiyatları

Ahşap palet fiyatları, kendi kullanım amaçları doğrultusunda üretilen, kimine göre hafif, kimine göre ise ağır bir yük taşımak zorunda olan paletlerdir. Ahşap paletlerin stok ve depolama durumlarında ise ürünün, gıdanın ya da hammaddenin zemin ile bağlantısını keser nitelikte olması gerekir. Bu sebeple ahşap paletler birbirlerinden farklı malzemeler ile üretilir, üretimlerinde farklı ölçüler kullanılır, taşıma kapasitesi ve farklı tipler kullanılarak amaca uygunluk kapsamında değerlendirilir.

ahşap palet

Güncel Ahşap Palet Fiyatları

Güncel Ahşap palet fiyatları;

  • Aşağıda ki tablomuzu inceleyiniz ;

 

Ahşap Palet Fiyatları 2021

Ahşap Palet Palet Çeşitleri Ölçüler Fiyat
Ahsp, Ahsp 1 800 mm x 1200 mm 1 Güncel fiyat alınız
Ahsp 2 1200 mm x 1000 mm 2 Güncel fiyat alınız
Ahsp 3 1000 mm x 1200 mm 3 Güncel fiyat alınız
Ahsp 6 800 mm x 600 mm 4 Güncel fiyat alınız

Ölçü ve Türüne Göre Fiyatlama

Ahşap paletler şekil ve ölçü itibari ile birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Bu paletler sınıflandırırken aşağıda yer alan ölçüler ve palet türleri olarak sıralanmaktadır;

  • 80×120 standart palet (üstü kapalı, orta tip, ince tip, Euro palet)
  • 100×120 kalın tip palet (Ağır yükler için orta tip ya da üstü kapalı tip)
  • 120×100 (özel boyutlu palet, kalın tip, ince tip, orta tip, üstü kapalı tip)

 

Ahşap Palet Fiyatları Nedir ?

Ahşap palet fiyatları konusundan bahsetmeden önce aslında nedir ondan bahsedelim. En çok tercih edilen paletlerdir. Hijyen konusunda daha çabuk temizlenen yapısı olmasıyla beraber geri dönüşümlü olarak kullanılması sebebiyle, üretici firmaların gözde tercihi olmaktadır. Çeşitli boy ve genişlik özellikleri barındırabilir. Özellikle ithalat durumlarında gönderilen ülkeye göre cm standartlarına dikkat edilmelidir. İki girişli ve dört girişli olarak iki çeşitte bulunur.

Ahşap paletler arasında en sık tercih edilen ölçüler 80×120 ahşap palet olarak standart üretim paletlerdir. Bu paletler kapı aralığından geçebilme özelliğine sahip oldukları için hem firma hem de küçük işletmeler için kullanıma uygun olduklarından, oldukça yoğun bir kullanım alanına sahiptirler. Aynı şekilde ağır yükleri 3500 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan 100×120 kalın tip paletler de standart paletlere yakın bir kullanım alanı göstermekte ve tercih olarak öne çıkmaktadırlar.

Ahşap palet sektörü üretiminde firmaların en çok dikkat etmesi gereken konular arasında, başta kalite olmasıyla beraber sağlık gelmektedir. Aksi taktirde haşarat ve böceklere maruz kalan paletler bulaşıcı hastalık taşıması sebebiyle ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Firmalar kalitenin yanı sıra fiyat konusunda bütçesini zorlamayacak palet üretimi sağlayabilen şirketleri tercih etmektedir.

Ahşap palet fiyatları nasıl hesaplanır ?

Ahşap palet fiyatları hesaplanırken sektörün en çok tercih edilen türü olan ahşap paletler, hem kullanım bakımından hem de kalite bakımından diğer paletlere göre daha dayanıklı olmaktadır. Aynı zamanda kolay temizlenebilir olması sayesinde daha hijyenik bir yapıya sahiptir. konusunda birçok firma geri dönüşüm sağladığı için alıcıları adına daha iyi fırsatlar sunabilmektedir.

Bu sayede daha çok müşteri kazanıp üretimi arttırmaktadır. Ama belirtmek isteriz ki palet alımında en büyük rolü oymayan faktör her zaman için kalite ve sağlıktır. Doğru kalite standartlarından geçmemiş ve sağlık kontrolü yapılmamış bir ahşap palet nedeniyle, doğru verimi alamayabilir ya da ciddi sağlık sorunları yüzünden mağdur kalabilirsiniz. Sağlıklı alışverişler dileriz.

 

2. El Ahşap Palet Fiyatları

2.El Ahşap Palet Fiyatları, Taşıma sektöründe geleneksel olarak kullanılan ve en güvenli taşıma uygulamalarının gerçekleştirilmesini sağlayan ahşap paletler için, ikinci el alım ve satım işleri yapılmaktadır. Bu işle ilgilenen firmalar, ahşap palet kullanacak olan diğer firmalara birçok konuda yardımcı olur. Satış işlemlerinden paletlerin onarımına kadar, oldukça uzman bir çalışma sağlanır.

İkinci el ahşap palet fiyatları sıfır ürünlere göre çok daha ekonomik olduğu için, firmalar yoğun talep gösterir. İkinci el olmasına rağmen, oldukça iyi bir onarım ve bakım işlemleri gerçekleştirildiği için, ahşap paletlerin sıfırdan bir farkı kalmaz. Kullanılamayacak halde olan paletler diğerlerinden ayrılır. Sadece hala aynı sağlamlıkta olan ve onarım ile kendine gelebilecek paletlerin satışı ve alımı uygulanır.

Mutlaka ne kadar alınacağı ve niteliği belirlenmeli, buna göre satışı sağlayan firma ile direkt iletişime geçilmelidir. Toplu alımlar için firma yetkilileri, talep edenlere birçok kolaylık sağlar. Daha ekonomik olmasından dolayı da, firmalar ne kadar ahşap palete ihtiyaç duyarsa kolaylıkla satın alabilir. Stok konusunda alım ve satım işlemleri ile ilgilenen firmalar, oldukça geniş bir yelpaze sunar.

Her firma kolayca ihtiyacı kadar paleti temin edebilir. Stok tükenmesi gibi bir sorun oluşmaz. İkinci el ahşap paletler ile taşımacılık sektöründe daha ekonomik ve daha kolay işlem yapma olanağı sunulmaktadır.

1.274 kez görüntülendi
Hemen Ara