Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Ahşap Palet

Anasayfa » Ahşap Palet

Ahşap Palet

Ahşap palet, firma bünyesinde zengin  seçenekleri ile sizlerin hizmetindedir. Seçenekleri ihtiyaçlarınız dahilinde ekonomik ürün adetleri üzerinden temin ederek sizlere sunmaktayız. Size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Piyasadaki mevcut palet malzemeleri içinde, palet malzemelerindeki gelişmeye rağmen tane yük taşımacılığında hâlâ en büyük hisseyi elinde bulunduran malzeme ahşaptır. Çok geniş boyut yelpazesine ve kullanım alanına sahiptir. Ekonomik ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı satışı, her yıl bir önceki yıldan daha fazla gerçekleşmektedir.

 

Ahşap Palet Nedir ?

Ahşap Palet; dörtte bir oranında depolama hacmi avantajı sağlar. Konstrüksiyon itibariyle bünyesinde çivi ve benzeri metal bağlama elemanları bulundurmadıklarından sevkiyatı yapılan malın zarara uğrama olasılığını en aza indirir. Sunta paletler, uniform bir yük dağılımı olması durumunda tahta paletler kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Tahta palet, Kereste fiyatlarına endeksli karşılaştırıldıklarında sunta paletler, birinci sınıf kereste yerine hâlihazır da bulunan talaş ve düşük kaliteli tahta parçalarından imal edildiklerinden piyasadaki ham madde fiyat dalgalanmalarından etkilenmez. Sunta paletler, yapıları nedeniyle hava koşullarından çok fazla etkilenir. Bu sebeple kapalı ortamlarda istiflenmeleri gerekir.

Paletler doğru zamanda, doğru yerde, doğru malzemenin doğru miktarda ve doğru maliyetle hazır olması için kullanılan ekipmanlardır. Günümüzde özellikle otomotiv sektöründe, yaygınca kullanılan JIT (Just In Time) yöntemi ile önemi artan malzeme akışı stratejisi, paletlerin kullanımının anlam ve önemini vurgulamaktadır. Yassı paletler, istif işleri için oldukça uygun elemanlardır.

Forkliftler gibi istif makineleri ve raf sistemleri gibi taşıyıcıların kullanılması hâlinde yassı paletler tek tercihtir. İki yönlü veya dört yönlü paletlerin kolay kavranabilmesi ve paletlere ulaşılabilmesi mümkündür. Kötü kalitedeki paletler zaman kaybına, malda zarara, üretimi yavaşlatmaya ve hasarlı taşıma yaparak büyük miktarda işletme sermayesinin harcanmasına neden olabilir.

Uzun ömürlü palet seçiminde en önemli nokta, paletin yapıldığı malzemedir. Bunlar; ahşap, preslenmiş tahta lifleri, plastik veya metal plakalardır. Plakalar, özel konstrüksiyona sahip olduklarından malların sürtünerek tutunma etkisini arttırır. Lojistik sektöründen çok sık kullanılan ve taşımacılıkta bir parça olan sistemdir. Firmaların ürün cinsine göre ebatları olan bu ürün her alanda kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Dekorasyon olarak da günümüzde güzel tasarımlar çıkmaktadır. Mimarların ilginç tasarımları ile hayat bulan bu ürün büyük talep görmektedir.

İkinci El Ahşap Palet

İkinci El Ahşap Palet her yıl piyasaya sürülen birbirinden farklı ürünler kadar aynı şekilde onlarla birlikte de sürekli olarak sayısız palet çeşidi üretimi yapılmaktadır. Bu tür palet çeşitlerinin de her hangi bir ürün adına ne kadar önemli olduğunu birbirinden farklı ürün üretimi yapan birçok değişik alandaki firmalar bilir. Tüm ürünlerin son derece güvenli bir şekilde istenilen adrese ulaşması adına palet çeşitleri bu noktada oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra ayrıca depolara konan birçok farklı ürünün de en büyük güvencesi yine son derece kaliteli palet çeşitleri olmaktadır.

2.El Ahşap Palet Nedir ?

Bunun için de ister ikinci el ahşap palet çeşitleri isterse de sıfır palet çeşitleri adına tek yapılması gereken son derece büyük ve kaliteli bir palet üretim firması ile çalışmaktır. Bunun için de en doğru seçenek www.ardapalet.net sitesi ve işletmesi oldukça büyüktür. Bu kaliteli firma bünyesinde her gün sayısız miktarda ve aynı şekilde son derece büyük bir kalite ile üretim yapılmaktadır.

Tıkla Ara