Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Ahşap Palet

Anasayfa » Ahşap Palet

Ahşap Palet

Firma bünyesinde zengin ahşap palet seçenekleri ile sizlerin hizmetindeyiz. Ahşap palet seçeneklerini ihtiyaçlarınız dahilinde ekonomik ürün adetleri üzerinden temin ederek sizlere sunmaktayız. Ahşap palet ihtiyaçlarınızda size bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Ahşap Palet; Piyasadaki mevcut palet malzemeleri içinde, palet malzemelerindeki gelişmeye rağmen tane yük taşımacılığında hâlâ en büyük hisseyi elinde bulunduran malzeme ahşaptır. Çok geniş boyut yelpazesine ve kullanım alanına sahiptir. Ekonomik ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı ahşap paletlerin satışı, her yıl bir önceki yıldan daha fazla gerçekleşmektedir.

Tipik bir 48–40 ahşap palet, bugün 15 yıl öncesine göre biraz daha pahalıdır. Ahşabın tabiatta çok kolay çözünebilme ve yeniden kullanılabilme özelliklerine rağmen ticari bir yaklaşımla özellikle tek yönlü sevkiyatlarda paletlerin yük boşaltımından sonra imhası sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu da ek bir maliyet getirmektedir.

Tahta Palet

Tahta Palet; Ahşap paletlere nazaran dörtte bir oranında depolama hacmi avantajı sağlar. Konstrüksiyon itibariyle bünyesinde çivi ve benzeri metal bağlama elemanları bulundurmadıklarından sevkiyatı yapılan malın zarara uğrama olasılığını en aza indirir. Sunta paletler, uniform bir yük dağılımı olması durumunda ahşap paletler kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Kereste fiyatlarına endeksli ahşap paletlerle karşılaştırıldıklarında sunta paletler, birinci sınıf kereste yerine hâlihazırda bulunan talaş ve düşük kaliteli tahta parçalarından imal edildiklerinden piyasadaki ham madde fiyat dalgalanmalarından etkilenmez. Sunta paletler, yapıları nedeniyle hava koşullarından çok fazla etkilenir. Bu sebeple kapalı ortamlarda istiflenmeleri gerekir.

Ahşap Palet; Paletler doğru zamanda, doğru yerde, doğru malzemenin doğru miktarda ve doğru maliyetle hazır olması için kullanılan ekipmanlardır. Günümüzde özellikle otomotiv sektöründe, yaygınca kullanılan JIT (Just In Time) yöntemi ile önemi artan malzeme akışı stratejisi, paletlerin kullanımının anlam ve önemini vurgulamaktadır. Yassı paletler, istif işleri için oldukça uygun elemanlardır.

Forkliftler gibi istif makineleri ve raf sistemleri gibi taşıyıcıların kullanılması hâlinde yassı paletler tek tercihtir. İki yönlü veya dört yönlü paletlerin kolay kavranabilmesi ve paletlere ulaşılabilmesi mümkündür. Kötü kalitedeki paletler zaman kaybına, malda zarara, üretimi yavaşlatmaya ve hasarlı taşıma yaparak büyük miktarda işletme sermayesinin harcanmasına neden olabilir.

Uzun ömürlü palet seçiminde en önemli nokta, paletin yapıldığı malzemedir. Bunlar; ahşap, preslenmiş tahta lifleri, plastik veya metal plakalardır. Plakalar, özel konstrüksiyona sahip olduklarından malların sürtünerek tutunma etkisini arttırır. Lojistik sektöründen çok sık kullanılan ve taşımacılıkta bir parça olan sistemdir. Firmaların ürün cinsine göre ebatları olan bu ürün her alanda kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Dekorasyon olarak da günümüzde güzel tasarımlar çıkmaktadır. Mimarların ilginç tasarımları ile hayat bulan bu ürün büyük talep görmektedir.

Euro Palet çeşitlerimiz için Euro Palet sayfamıza bakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tıkla Ara