Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Ekonomik Palet Çeşitleri Nelerdir?

04.09.2013
149 görüntülenme
Ekonomik Palet Çeşitleri Nelerdir?

Paletler taşımacılık esnasında oluşabilecek zararların önlenmesinde ve kullanım faydalarından başka depolama çalışmalarında alan tasarrufu sağlamaktadır. Palet ile istifleme sonucunda depo kullanılabilirliğinde tasarruf gerçekleşmektedir.

İkinci El Palet Sektörü

Bin dokuz yüz otuzlu yıllarda metal ile başlayan palet üretimi, yüksek maliyetlerin oluşması sonucu ahşap palet seçeneğine geçiş yapmıştır. Hala kullanımı devam eden ahşap paletler ile birlikte bugün düşük maliyetli euro paletlerde taşımacılıkta kullanılmaktadır.

 %Post Title

Çevre dostu bir sektör olarak üretimleri gerçekleşen paletler arasında Cen palet olarak ismi geçen Euro Palet bugün geniş bir kullanım alanına sahip bulunmaktadır. Euro palet, yüz yirmi santimetre kare ebadında bulunup dört yüz kilogramlık yük taşıma kapasitesi ile hem taşıma hem istifleme konusunda oldukça pratik çözüm olmaktadır.

Gelişmiş ülkelerde standartlara bağlı kalınarak önemli bir üretim sektörü meydana getiren paletler, bugün ancak Euro Palet Birliği tarafından gözetimler eşliğinde standart değişikliğine gidebilmektedir.

Paletler, depolama ve yatırım maliyetlerinin düşük tutulmasında önemli bir kazanç oluşturmakla beraber, sanayi toplumunun artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ikinci el palet sektörü, palet ihtiyaçlarının kapatılmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın