Epal Palet Fiyatları

Epal palet fiyatları kullanılan malzeme türüne ve modeline göre değişmektedir. Palet çeşitlerinden bazıları şunlardır. Euro epal palet, Epal 2 palet, Epal 3 palet, Epal 6 yarım palet, Epal 7 yarım palet, Epal box palet vb. gibi ürünlerdir. Ürünlerin fabrikadan son kullanıcıya kadar sevkiyatında lojistik maliyetlerini düşürmek için epal paletler kullanılmaktadır. Avrupa Palet Üreticileri Birliği (Epal) tarafından üretim lisansı verilen firmalar üretim yapabilmektedir. Paletlerin hangi ölçülerde yapılacağı belirlenen standartlar ile belirlenmektedir.

Epal Palet Fiyatları Nedir?

Epal palet üretimlerini, her model için belirlenen ölçülere göre yapıyorlar. Epal paletler, ahşap ürünler kullanılarak daha ekonomik olarak yapılmaktadır.

Palet fiyatlarını belirleyen özellikleri şunlardır;

  • Uzunluk
  • Genişlik
  • Yükseklik
  • Güvenli çalışma yükü

Bu özelliklere göre ahşap ürünü belirlenmekte ve fiyatların ne olacağı hesaplanabilmektedir.

Epal Palet Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Firmalar, ürettikleri ürünleri, satış noktalarına güvenli taşıyabilmek için epal palet çeşitlerini kullanmaktadır. Bu ihtiyacı karşılarken, üretim maliyetlerini en alt seviyede tutabilmek için dayanıklı ve düşük maliyetli paletleri tercih ederler.

Palet fiyatlarını belirleyen kriterler, taşınacak olan ürünün yapısına göre belirlenmektedir. Palet çeşitleri, daha çok ahşap ürünlerden yapılırken, demir ve plastik kullanılarak yapılan çeşitleri de vardır. Epal lisansına göre belirli standartlarda palet üretimleri yapılmaktadır. Euro epal paletleri çam ağaçlarından üretilmektedir. Palet üretiminde kullanılan malzemelerin çevreci olmasına dikkat edilmektedir.

Belirlenen standarda göre üretilen ürünler için daha çok 80×120 cm ölçüleri kullanılmaktadır. Epal palet fiyatları hesaplamalarında, yapımında kullanılan malzeme türüne ve güvenli çalışma yükü oranına göre belirlene ölçüler belirleyici olmaktadır.

Epal Palet Fiyatları 2020

 

Epal Palet Ölçüsü Palet Özelliği Fiyatı
80×120 cm Avrupa Palet Birliği Standartlarına uygundur. En çok tercih edilen ölçüdür.  1 Güncel fiyat alınız.
100×120 cm Avrupa Palet Birliği Standartlarına uygundur. 2 Güncel fiyat alınız.
Diğer palet çeşitleri Kaliteli diğer palet çeşitleri Arayıp fiyat alınız.

Epal palet yada diğer palet çeşitlerimiz için fiyat bilgisini 0212 471 32 42 nolu telefonlarımızdan bizi arayarak alabilirsiniz.

Palet yapımı için epal lisansının bulunması ve belirlenen standartların kullanılması gereklidir. Palet yapımında 20 yapı elamanı kullanılmaktadır. Bunlar 11 adet tahta, 9 adet takozdur. Birleştirmelerin yapılabilmesi için 78 adet çivi kullanılıyor. Ahşap ölçüleri belirlenen standartlara göre ayarlanmakta ve denetleme kurumları tarafından yapılan tüm paletler kontrol edilmektedir.

Yapılan kontroller ile lojistik taşıma aşamasında sorunların yaşanmasını önlemektir. Epal palet ürünlerinin fiyatlarını belirlemede önemli bir yere sahip olan kriter, uzunluk ve genişlik ölçüleridir. Palet yükseklik durumu taşınacak olan güvenli çalışma yükünü belirlemektedir.

Avrupa Palet Üreticileri Birliği (EPAL) tarafından 2020 yılında epal palet fiyat değişimleri güncellenmektedir. Üretici firmalar, belirlenen standartlara göre müşterilerinin ihtiyaçları için üretimler yapıyorlar. Epal panel 2021 fiyatları hammadde fiyatlarındaki değişimlerden etkilenmektedir.

397 kez görüntülendi
Hemen Ara