Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Euro Palet Ölçüsü

15.09.2016
211 görüntülenme
Euro Palet Ölçüsü

Euro Palet Ölçüsü

Euro palet ölçüleri euro palet üreticileri tarafından 800×1200 olarak üretilmiş paletler Avrupa ülkelerin de hemen hemen her kapıdan geçirilebilen palet ölçülerini oluşturmaktadır. Bu ölçüler dışın da 3 farklı palet ölçülerinin olduğundan da bahsedilebilir. Ancak ülkemizden Avrupa ülkelerine taşınılacak malın ambalajın da kullanılan palet ölçüleri euro palet standartları ölçülerinden yukarı da verilen ölçüyle eş değer olmalıdır. Standartlara uyularak taşımacılık da palet ölçülerinin engel teşkil etmesi önlenmiş olacaktır.

Euro Palet Standartları

Her firma ürünlerinin taşınmasın da paletli taşımacılığı tercih etmektedir. Paletlerin 4 köşe kare bir şekil de oluşturulması taşınılan yapısını korumakta önemli bir yere sahiptir. Ülkemiz de palet standart ölçüleri netlik kazanmamıştır. Sadece firmalar taşınılacak ürünün boyutuna göre palet kullanmaktadırlar. Genellikle de ülkemiz de kullanılan palet ölçüleri birbirine yakınlık göstermektedir. Bu denli bir euro palet ölçüsü daha yoğun kullanım alanı buluyorsa ülkemiz için o palet ölçüsünü standart ölçüden sayabilmekteyiz.

Ancak diğer ülkeler de bilhassa Avrupa ülkelerin de dışarıdan gelen paletli ambalajlar da paletin ölçüleri gümrükten malın geçirilmesi esnasın da beklemeye alınabilir. Bu sebeple de Avrupa’ya yapılan paletli taşımacılık da hangi palet ölçüsü daha çok kullanım alanı bulmuştur bu konu da ön bilgilendirme alınmalıdır. Bu sayede gümrük kapılarına takılmadan taşınılan malın hedef noktaya sorunsuz bir şekilde iletilmesi gerçekleştirilebilir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın