Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Euro Palet

Anasayfa » Euro Palet

Euro Palet Nedir ?

Euro Palet, paletlerimiz aralarında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinin başında, kurutulmuş tahta malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Kurutulmuş tahtadan ürettiğimiz paletlerimiz ürünlerinizi mantar ve böcek gibi istenmeyen etkenlerden uzak tutmaktadır. İstenilen ölçülere göre de ürettiğimiz paletlerimiz hem daha kolay üretilebilmekte hem de firmanızın daha kolay kullanmasına ve daha rahat taşımasına neden olmaktadır. Ağır yüklerin taşınmasında güvenle kullanabilirsiniz.

Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

 1. Sağlamlık ve dayanıklılık sağlamaktadır.
 2. Çevre dostu olduğu için kullanım süreleri bittiği zaman doğaya tekrar kazandırılabilirler.
 3. Uluslararası standart boyutlarda, seri olarak üretmekteyiz. Bu nedenle diğer palet türlerinden ayrılmaktadır.
 4. Standart ölçüleri 80x120x12 cm olarak belirlenmiştir.
 5. Yapımında kullanılan malzemeler çam ya da kavak ağaçlarıdır.
 6. Ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır.
 7. Ağır malzemelerin taşınması için idealdir.
 8. Paletlerimizin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilir.
 9. Dayanıklı olduklarından dolayı kullanım ömürleri çok uzundur.
 10. Paletlerimizin üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.
 11. Daha sağlam olması için paletlerimizde nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır.
 12. Paletlerimizin üretiminde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.

Euro Palet, Üretiminden sonra ısıl işlemlere maruz bırakılmaktadır. Bu sayede zararlı canlıların (mantar ve böcek gibi) depolama ve bir ülkeye ya da şehre taşınması sırasında ürünlerinizi ve paletlerimiz korunmaktadır.

Arda Palet olarak müşterilerimize hem sıfır hem de ikinci el olarak Euro palet satışı gerçekleştirmekteyiz.

Paletlerimizin köşeleri ovaldir. Bu sayede hem kolay kullanım sağlamaya yardımcı olmakta hem de indirme-taşıma gibi işlemler sırasında avantaj sağlamaktadır. Tüm paletlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek, uzmanlarımızın görüşlerini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Euro Palet Ölçüleri

Euro Palet, belirli standart ölçüleri vardır. Bu standart ölçüler değiştirilebilir. Ölçüleri 80*120 olarak belirlenmiştir. Kullanılan malzeme çeşitleri içerisinde kavak ve çam bulunmaktadır. Bu yüzdende ağırlıkları tam olarak belli olmamaktadır.

Belli bir ortalama ağırlık söylemek gerekirse 25 ile 30 kg arasındadır.  Ağırlık olarak binden fazla yükü üzerinde barındırmaktadır. Belirli ağırlıkta taşıma kapasitesi sayesinde ticaret için gerekli olan üründür. İkinci el şeklinde paletleri de uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Euro Palet Alırken nelere dikkat edilir ?

Avrupa Birliği ülkeleri arasında taşımacılık için belirlenen nakliyecilik standartları, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerle yapılan ticaretlerle birlikte diğer ülkeler tarafından da benimsenmiş ve zaman içerisinde tüm ülkeler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Avrupa Birliği tarafından belirlenen taşımacılık standartlarından birisi de kullanılan paletin özellikleridir.

Standartları

– Palet üretiminde kullanılan ahşabın özellikleri; imalatında en önemli unsur, paletin üretildiği ağacın cinsidir. Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü çam ağacıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından elde edilen ahşaplarla üretimi yapılır. Ahşabın sahip olması gereken diğer bir özelliği ise nem oranıdır. %22 olarak belirtilen nem oranına uymayan ahşaplar taşımacılık esnasında ürünlerin fazla nemden zarar görmesine veya az nem oranı ile ahşapların kırılganlığının artmasına ve taşımacılık esnasında kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerle imalatında nem oranı oldukça önemli diğer bir unsurdur.

– Palet üretiminde kullanılacak çivilerin özellikleri; Avrupa Birliği tarafından Euro Palatte kullanılacak çivilerin özellikleri ve sayıları da belirtilmiştir. Palet üretiminde 3 ayrı özelliğe sahip çivi kullanılmaktadır ve hepsinin boyutları ve gövde kalınlıkları farklıdır. Bu standartlara uymayan çiviler ile üretilmiş paletler standardına sahip olmaz.

İmalatı bu standartlar ve özellikler sağlanarak yapılır ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında kullanılır. geri dönüşüm özelliği olan ve tamir edilmesi gerektiğinde kolaylıkla temin edilebilen parçalardan oluşmaktadır.

Unutmayın her türlü ihtiyaçlarınızda istediğiniz ölçülerde palet imalatı konusunda Arda Palet olarak size bir telefon kadar yakınız.Bize iletişim sayfamızdaki numaralarımızdan ve email adreslerimizden haftanın altı günü istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tıkla Ara