Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

İkinci El Ekonomik Paletler

15.09.2013
82 görüntülenme
İkinci El Ekonomik Paletler

Paletler taşımacılık ve depolama çalışmaları sırasında oluşabilecek zararların önlenmesi için önemli tasarruf tedbiri olarak bilinmekte ve kullanım göstermektedir. Palet ayrıca istifleme konusunda depoda geniş kullanım alanı oluşumuna katkı sağlamaktadır.

İkinci El Palet Sektörde Maliyeti Düşürüyor

Bin dokuz yüz otuzlu yıllarda metal palet ile başlayan palet üretimi, yüksek maliyetlerin meydana gelmesi neticesinde ahşap palet seçeneğine hızlı bir geçiş yaşamıştır. Bugünde palet ihtiyacını karşılamaya devam eden ahşap paletler ile beraber düşük maliyetli Euro paletler de taşımacılık ve depolama çalışmalarında kullanım göstermektedir.

Cen palet olarak da adlandırılan ve çevre dostu olan Euro palet, bugün sektörde geniş bir kullanım alanına sahip bulunarak, ihtiyaçların giderilmesinde kullanılmaktadır. Yüz yirmi santimetre kare ölçüye sahip bulunan euro palet, dört yüz kilogramlık yük taşıma kapasitesi ile de taşıma ve istifleme konusunda oldukça pratik çözüm kaynağı olmaktadır.

Gelişmiş ülkelerde standartlar çerçevesinde üretimleri gerçekleşen paletler,  Euro Pallet Birliği tarafından gözetimler eşliğinde standartlarda değişikliği gerçekleşmektedir.

Günümüzde firmaların palet ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek için ikinci el palet satışları ile destek sağlanabilmektedir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın