Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

İkinci El Palet

İkinci El Palet

Hemen hemen her işletmede artık paletler kullanılmaktadır. İstifleme yapmada, yüklemede, taşımada büyük faydaları bulunmaktadır. Değişik ölçülerde ve standartlarda palet üretimi yapılabilmektedir. Paketlenmiş malların kolayca taşınabilmesini sağlar.

Paletler bu yüzden en çok ahşap malzemeden üretilmektedir. Çok dayanıklı olması içinde nervür adlı çelik çiviler çakılmaktadır. Basit anlamıyla palet takozları birbirine bağlayan yastık tahtalarıdır diyebiliriz. Paletle taşınacak ürünlerin zamanında yerine ulaştırılması çok önemlidir. Firmalara çok büyük fayda sağlayan paletlerin illaki sıfır olması şart değildir. Birçok yerde ikinci el palet satılmaktadır. Çok uygun fiyatlarla 2.el palet alınabilir. Aynı sıfır palet gibi ikinci palet işinize fayda sağlayacaktır. Gayet kullanışlı olduğunu görebilirsiniz.

İkinci El Palet neden tercih ediliyor ?

Palet alırken insanların tercih ettiği ve çok kullanım kolaylığı sağladığı palet ahşap palettir. Palet plastikten de yapılabilmektedir. Ama dayanıklılığı söz konusu olduğu için ahşap tercih edilmektedir. 2.el palet kullanımında da hiçbir problem yaşanmaz. Daha uygun fiyatlara alınabildiği için genelde firmalar bunu tercih etmektedirler. Taşıma firmaları ürünleri hasarsız bir şekilde taşımak için palet kullanırlar. Eğer ürünlere hasar gelirse bu zararı karşılamak zorundadırlar. Hem ürünleri korumak hem de markalarını zedelememek için büyük bir özen göstermektedirler. Bu sebeple taşıma şirketleri kolaylık sağlama açısında palet kullanımına önem vermektedirler.

Günümüzde birçok firma palet üretimi yapmaktadır. Hatta eskimiş paletleri alarak yeniden üretime sokup daha az maliyet le üretim yapabilmektedirler. İstediğiniz ölçüde ya da standart ölçüde palet yaptırabilirsiniz. İhtiyacınız ve kullanacağınız alan ne ise o orantıda palet üretimi yapılmaktadır. Ahşap paletler genelde ürün satışı ya da üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilir. Plastik olanları ise gıda işi yapan firmalar tercih etmektedirler. Plastik paletler daha hijyenik olduğu için kimyasal ürünlerle işlem yapan işletmelerde tercih etmektedirler.

2.El Plastik Paletler

Plastik paletler fiyat yönünden ahşap palete göre daha ucuzdur. En büyük avantajı da temizlenebiliyor olmasıdır. Paletler kirlendiği zaman çöpe atmayın, buharla temizlenme imkânı bulunmaktadır. Küçük darbeler sonucunda hasar görme olasılığı da bulunmamaktadır. Ayrıca paletle yapacağınız taşımacılıkta çok fazla avantaj sağlayabilirsiniz. Palet paketlenmiş ürünlerin alt ve üstüne konularak güzelce sarıldığı için ürünün zarar görme imkânı bulunmamaktadır.

Paletli yapılan taşımacılıkta 2 kat daha fazla mal taşıma imkânı bulursunuz. Düzgün bir şekilde paletli konulan ürünler sayesinde tır sevkiyatınızda tasarruflu olacaktır. Daha düzgün, daha ekonomik olsun istiyorsanız sıfır ya da ikinci el paletlerle çalışmalarınızı yapabilirsiniz.