Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

İkinci El Palet Satışında Artış

06.09.2013
74 görüntülenme
İkinci El Palet Satışında Artış

İkinci El Palet Satışı, taşıma işlerinin önemli ayaklarından biri olan paletler, uluslar arası ve iç sektör taşımacılıklarında hasar ve zararların oluşumunda riski azaltırken, istifleme ve depolama konusunda oldukça verim sağlayarak kullanım alanının genişlemesine yardımcı olmaktadır.

Palet Üretimlerinde Maliyet Düşüyor

Palet üretimleri bin dokuz yüz otuzlu yıllarda metal olarak üretimlere başlamış, ancak metalin taşımacılığın ek giderleri yanında maliyet olarak da yüksek rakamlara çıkması ikinci el palet satışı seçeneğine dönüşe neden olmuştur. Palet sektöründe taşımacılığa kolaylık getiren ahşap palet, önemli bir sıçrama noktasının yakalanmasına ayrıca neden olmuştur.

Günümüzde ahşap paletin yanı sıra maliyet olarak düşük rakamlar ortaya çıkaran Euro Palet üretimi hız kazanmıştır. Euro palet, tamir edilebilir ve yenilenebilir özelliği ile önemli bir açığı kapatmaktadır. Ayrıca Euro palet dört yüz kilo taşıma kapasitesine sahip olmaktadır.

Bugün standartlar üzerinden üretimi gerçekleşen palet, Euro Palet Birliği tarafında standartları tespit edilmekte, Birlik gerek gördüğü takdirde değişikliklere gidilebilinmektedir.

Palet sektöründeki olumlu gelişmeler neticesinde ikinci el palet sektörü de ayrı bir değer kazanmakta ve ekonomik açıdan üretim desteği ile sektörde varlığını artış ile sürdürmektedir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın