İstanbul Palet İmalatı

İstanbul Palet İmalatı

Palet imalatı gün geçtikçe daha da yaygınlaşan bir mecra olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yaygınlaşma ile birlikte imalat sektörü de önemli bir açıda genişleme göstermektedir. Palet imalat sektöründe önemli olan ve dikkat edilecek hususlar; maliyetleri düşük bir seviyede tutmak ve maliyetleri düşük tutulmasına istinaden kaliteden ödün vermeksizin etkin palet üretimi sağlamaktır. Bu sadece uzun vadeli müşteriler elde edilmek ile birlikle müşteri güveni kazanılmış, müşteri memnuniyeti ise 0 oranda korunmuş olur.

İstanbul palet imalatı, maliyetleri düşük olmasına rağmen kaliteli palet üretiminde öncü bir rol oynamaktadır. Palet imalatı aşamasının maliyetlerini belirleyen unsurlar; işçilik, enerji ve kereste-tahta gibi ham maddelerdir. Sıfır palet imalatı yapan ve 2. el palet imalatı yapan firmalar benzer makine park alanlarını kullanmaktadır. İstanbul’un palet imalatında en önde gelen bir merkez olarak görünmesinin en büyük sebebi, hammadde alımının kolaylığıdır. Her türlü hammadde dış ülkelerden gemiler vs. vasıtası ile İstanbul’a kolaylıkla getirilebilmektedir.

Palet İmalatçıları

İstanbul palet imalatı, yetersiz sermaye ile kurulan bazı firmalardan dolayı sorun yaşamaktadır. Bu firmalar hem sektörün kalitesini düşürmekte, hem de finansal problemler ortaya çıkartmaktadır. Bu, palet imalatçılarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Fakat sektörde bulunan belli başlı firmaların, hammadde elde etmekte maliyeti en aza indiren yerleri tercih etmeleri ve hiçbir zarar söz konusu olmadan imalat yaparak satış gerçekleştirebilmeleri sayesinde, İstanbul’daki palet imalat sektörü zirvedeki yerini korumaya senelerdir devam etmektedir.

1.564 kez görüntülendi
Hemen Ara