Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Palet Ağırlık Kaldırma Kapasiteleri

28.09.2013
158 görüntülenme
Palet Ağırlık Kaldırma Kapasiteleri

Palet ağır ürünlerin veya üst üste istiflenen kolilerin kolay taşınması, kolay nakledilmesi için tasarlanan, fabrika ve iş alanlarında kullanılan bir taşıma aracıdır.

Taşıma, nakliye unsurundan biri olan palet, insan gücü ile kullanılan transpalet yardımı ve taşıma için özel tasarlanmış, paletleri taşımak için üretilmiş motorlu araç olan forklift ile taşınır.

Paletler özel isteğe göre üretilebildiği için ebatları ve taşıma kapasiteleri değişmektedir. Taşınacak ürünün çok ağır olmaması durumunda palette kullanılan ahşaplar, metaller, plastikler daha az kullanılmakla birlikte daha küçük ölçülerde üretilebilir.

Bunun tam tersi bir durumda paletin ürüne daha iyi taşıyabilmesi için malzemeler daha yoğun ve sık bir şekilde kullanılır. Böyle durumlarda ücret azalır ve ya artar. İkinci el palet alımında maliyet çok daha uygun olabilir.

Palet Ne Kadar Ağırlık Kaldırır

Standart bir paletin en az 1 ton taşıma kapasitesi olmalıdır. Bunun yanında ahşap palet ürünün şekline ve ağırlık merkezinin genişliğine bağlı olarak 3 tona kadar taşıma yapabilmelidir. Uzun süreli kullanımlarda euro palet kuralları dâhilinde üretildiyse taşımayı rahatça gerçekleştirmeye devam eder.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın