Palet Çeşitleri

Anasayfa » Palet Çeşitleri

PALET ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Palet çeşitleri, ticari tüm taşımacılık halkalarında yer alan önemli yere sahiptir. Paletlerin kullanımı, kişinin nakliyatıyla birlikte başlayan, kamyonda, trende, limanda, gemide ve nehirde devamını sürdürmektedir. Paletlerle, taşımacılıkta, nakliyatta yüklerin bir birim haline getirilerek balık istifi tabiri ile standart tavaları olan palete yerleştirerek taşınır. Bu şekilde yükler bir araya gelip taşımacılık halı hazırda olur. Paletler birbirine bağlı iki adet ızgaradan oluşmaktadır. Bu ızgaraların açıklığı 10 cm olmakla birlikte forklift çatallarının girmesi için gerekli bir açıklıktır.

Dünya da Palet Çeşitleri standartdır.

  1. Euro Palet
  2. Ahşap Palet
  3. Plastik Palet
  4. Epal Palet
  5. Isıl İşlem Görmüş Palet
  6. CP Palet
  7. Turpal Palet
  8. Özel Ölçü Palet

Euro Palet

Euro Palet çeşitleri, Üretiminden sonra ısıl işlemlere maruz bırakılmaktadır. Bu sayede zararlı canlıların (mantar ve böcek gibi) depolama ve bir ülkeye ya da şehre taşınması sırasında ürünlerinizi ve paletlerimiz korunmaktadır. İstenilen ölçülere göre de ürettiğimiz paletlerimiz firmanızın daha kolay kullanmasına ve daha rahat taşımasına neden olmaktadır. Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü çam ağacıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından elde edilen ahşaplarla üretimi yapılır.

Ahşap Palet Çeşitleri

Ahşap Palet çeşitleri, dörtte bir oranında depolama hacmi avantajı sağlar. Kereste fiyatlarına endeksli karşılaştırıldıklarında sunta paletler, birinci sınıf kereste yerine hâlihazır da bulunan talaş ve düşük kaliteli tahta parçalarından imal edildiklerinden piyasadaki ham madde fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

 

Plastik palet çeşitleri

Plastik palet çeşitleri olması ile yükler taşınırken tercih hakkı tanımasında katkı sağlamaktadır. Yassı paletler istifa için oldukça kullanışlı bir palet çeşididir. İstif makinelerinde ve raf sistemli taşımacılıkta kullanılan tek tercihtir. İki yönlü veya dört yönlü paletlerde yüklerin kavranabilmesi ve paletlere rahat ulaşabilmesi mümkündür. Paletler tek veya ikiyüzlü de olabilir. Tek yüzlü paletler tek sıra halinde dizilecek yükler için uygunken, ikiyüzlü paketler üst üste dizilecek yüklerin taşınmasında imkân sağlayan çeşitlerdir. Ana maddesi değişik fonksiyonlu paletler ahşap, karton, çelik sac veya alüminyum sacdan yapılabilmektedir. Taşımacılıkta palet seçiminde en önemli hususlardan biri kalitesi, ana yapı malzemesi ve maliyetidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En kaliteli palet ürününü üreten bir firma ile çalışmak son derece önemlidir. Bunun için de en doğru adres Arda Palet’tir. Bünyesinde bulunan birbirinden kaliteli ve işini son derece iyi yapan çalışanlar eşliğinde her türlü palet çeşidi büyük bir itina ile üretimden geçer ve ince bir çalışma ile kontrolden geçer. Bu tür palet çeşitlerini diğer birçok palet çeşitlerinden ayıran bir takım özellikleri vardır ve bu nedenden dolayı da birçok firma ya da firmalar özellikle bu tür palet talebinde bulunurlar. Daha hafif depolama alanlarında kullanılmaktadır. Kullanım amacınızı bize ilettiğiniz taktirde size özel üretimi de sağlamaktayız. Paletlerin imalatı oldukça artıyor. Ambalajlama sektöründe çok büyük görevleri var paletlerin. Tabi birçok ürüne uygunluğu açısından, birçok çeşitleri mevcuttur.

Hemen Ara