Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Palet İmalatı Hakkında

09.09.2016
110 görüntülenme
Palet İmalatı Hakkında

Palet imalatı, yük ve mal taşımalarında vazgeçilmez ürünlerdir. Bunlar, malların forklift ya da transpalet olan taşıma aletlerine konulurken, kolayca ve otomatik olarak kaldırılması için hazırlanan ürünlerdir. Palet çeşitleri, kaldırılabilme kapasitesine göre, iki girişli veya dört girişli olarak hazırlanabilmektedir. Kullanım alanınıza veya taşıma aletinizin durumuna göre seçim yapabilirsiniz. Üç temel malzemeden hazırlanan palet modelleri bulunmaktadır. Buna göre, ahşap, metal ve plastik malzeme ile imalat yapılmaktadır.

Ahşap ambalajlama olarak bilinen paletler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Üretim olarak ülkemizde bu alanda birçok firma bulunmakta olup ahşap şekilde ve plastik şekilde olmak üzere iki türlü üretilmektedir. Ahşap palet imalatı daha çok çeşitli ağaçlardan belirli kalıplar ve ölçüler dahilinde kesilerek yapılmaktadır.

Palet imalatı yapan birçok kaliteli marka bulunmaktadır. Bu anlamda, ülkemizde, uzman firmaların bulunduğunuzu söyleyebiliriz.  Palet üretimi yapan firmalar ya tamamen bu ürünler üzerinde çalışmakta veya aynı zamanda, plastik üzerine çalışan bir firma ise, şişe kasaları, kümes ekipmanları, çöp konteynırları, ayraçlar, trafik ekipmanları, avadanlık kutuları, çekmeceli malzeme kutuları, konik kasalar, su depoları, delikli gıda ve sanayi kasaları, çeşitli kasaların imalatını da yapmaktadır. Eğer, ticaret işi yapan kişi veya kurumsanız, mal taşımalarınız için mutlaka palet modellerinden edinmelisiniz. Özellikle son yıllarda hem dayanıklı hem de hesaplı olan plastik palet modellerinden alabilirsiniz.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın