Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Palet sistemleri ile kolayca taşıyın

18.09.2013
73 görüntülenme
Palet sistemleri ile kolayca taşıyın

Ticaret yapan şirketler için gelişen teknoloji tedarik konusunda alternatif fikirleri doğurmaktadır. Özellikle uluslararası ticaret yapan firmalar mal tedarik ederken ve mal satın alırken malın taşınma şekline dikkat etmelidir.

Dış ticaret yapan şirketler mallarını gönderirken özel bir ambalajlama sistemi geliştirmeliler. Malın gideceği yere bulunduğu alanın böceklerini veya mantarlarını götürmemelidir. Yani temiz bir ticaret için palet şeklindeki ambalajlama sistemini kullanmalıdırlar. Palet dış ambalajın en önemli ürünü olup paketlenmiş ürünlerin kolaylıkla taşınabilmesi için hazırlanmış malzemedir.

Ahşap, plastik, metal şeklinde bulabileceğiniz belirli bileşimlerden palet oluşmaktadır. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan palet şekli euro palet. Uluslararası Demir Yolları Birliği’nin onaylaması ile tüm Avrupa da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. CEN palet olarak da bilinen palet türüdür. çevresini düşünenler için kullanılması gerekli bir malzemedir.

Çevre Dostu Ambalaj

Geri dönüşüm olarak kullanabildiğiniz paletleri şeklinde satabilir ya da satın alabilirsiniz. Ahşap malzemelerden üretilen paletlerin dayanıklı olması için özel çivilerle birleştirilir. Zararlı böcekler ve benzeri  haşeratlar ticaret yapılan ülkelerin tarlalarına ulaşması engellenmektedir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın