Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Paletler

10.09.2016
113 görüntülenme
Paletler

Paletler

Malların taşınması anlamında, mutlaka kullanılan ve artık neredeyse hayati bir önem arz eden ürünlerin başında palet modelleri gelmektedir. Bu aletler, kolilerin ve üretilen çeşitli nitelikte malların bir yerden alınıp, başka bir yere nakliyesinde kullanılan tabanlardır. Koli veya mallar özel üretilen bu tabanların üstüne konmaktadır. Ardından yerleştirilen mallar, paletler ile birlikte fork lift veya trans palet cihazı ile alınarak taşıma işlemi yapılır. Dolayısıyla paletleri bir aracı, bir stepne görevi görmektedir. Örnek göstermek olursa, bunları bir tabak olarak da görebilirsiniz.

Palet üretimi yapıldıktan sonra üretim yapan firma tarafından ne kadar hangi firmanın ihtiyacı varsa o kadar firmaya gönderilmektedir. Ortalama olarak ahşap paletler ebadına göre beş Türk lirasından başlamakta ve yirmi Türk lirasına kadar çıkmaktadır.

Paletler birçok alanda kullanılmaktadır. Süpermarketler, boya ve çeşitli inşaat üretim tesisleri, telekomünikasyon kurumları, askeri alanlar, çimento ve diğer inşaat malzemeleri üreten işletmeler, süt başta olmak üzere paketlenmiş gıda üretimi yapan yerler, otomotiv sektörü, kimyasal ürünlerin imalatını yapan yerler, meşrubat firmaları, paket kağıt imalatı gibi birçok alanda bu aletlerin kullanımı konusunda yardım alınmaktadır. Paletlerde kullanılan malzemeler ise, ahşap, metal ve plastiktir. Özellikle, plastik palet modelleri birçok avantajları nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın