Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Plastik Palet

Anasayfa » Plastik Palet

Plastik palet alanında hizmet vermekteyiz. Daha hafif depolama alanlarında kullanılmaktadır. Kullanım amacınızı bize ilettiğiniz taktirde size özel üretimi de sağlamaktayız.

Paletlerin imalatı oldukça artıyor. Ambalajlama sektöründe çok büyük görevleri var paletlerin. Tabi birçok ürüne uygunluğu açısından, birçok çeşitleri mevcuttur. Ahşaba göre daha çok tercih edilmesinde ki bazı sebeplerden bir tanesi de tabi ki daha uzun ömürlü olmasıdır. Daha dirençlidir ve daha hafiftir. İstenilen tüm uluslararası standartlara göre hazırlanabilme imkânı vardır. Bu sebeplerle tercih edilmesi, diğer paletlere göre daha fazladır..

Plastik Palet Nedir ?

Plastik palet, nemden, rutubetten etkilenmemeleri ve zararlı organizmaların yaşamasına müsade etmediği için plastik çok da avantajlıdır. Kolay temizlenme özelliği ile tercih edilir. Böylece size daha çok fayda sağlar. Ayrıca biliyoruz ki plastik geri dönüşümü olan bir malzemedir. Bu sebeple artık daha çok tercih edilmektedir. Plastiği tercih ederek ahşabı kurtarmış olursunuz. Her yıl binlerce ağaç palet olmak için kesilmez.

Bünyesinde bulunan birbirinden kaliteli ve işini son derece iyi yapan çalışanlar eşliğinde bu her türlü palet çeşidi büyük bir itina ile üretimden geçer ve ince bir çalışma ile aynı zamanda da kontrolden geçer. Bu tür palet çeşitlerini diğer birçok palet çeşitlerinden ayıran bir takım özellikleri vardır ve bu nedenden dolayı da birçok firma ya da firmalar özellikle bu tür palet talebinde bulunurlar.

 

Plastik Palet Ölçüleri

Herhangi bir iş türünü işletiyorsanız, en büyük zorluklardan biri, tedarik zincirinde verimliliği optimize etmektir. Özgürlük, A noktasından B noktasına malları uygun bir maliyetle taşıma yeteneğinizdir. Bununla ürünlerin güvenli şekilde ele alınması ve uygun kaldırma işlemi anlamına gelir. Bugün plastik palet seçme özgürlüğüne sahipsiniz. İkisi aynı amaca hizmet etse de, ikincisi birçok avantaja sahiptir. Örneğin, plastik paletler eşsiz maliyet ve zaman tasarrufu sağlar. Bu paletlerin modern endüstriyel kurulumlar da popüler olmasının nedeni budur.

 

Plastik Palet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Genel olarak, plastik paletler yerden tasarruf sağlayan özellikleri ile bilinen hafif, çevre dostudur. Ayrıca uzun ömürlü, hijyenik ve kolay temizlenebilir ve kullanımı güvenlidir. Çoğu hava şartlarına ve çevre şartlarına dayanıklıdır. Çekici görünüm ve tasarımlarıyla bilinir. Basit ve karmaşık birçok tasarım seçeneğinde mevcuttur. Herhangi bir tedarik zinciri işi için onu mükemmel bir aksesuar yapan birçok plastik palet avantajı vardır.

 

Plastik palet kullanan birçok ihracatçı ve ithalatçı makul miktarda para tasarrufu sağlar. Tedarik zincirinde nakliye, yükleme veya boşaltma ürünleri sırasında, ağırlık büyük bir endişe kaynağıdır. Ağırlık nedeniyle fazladan maliyetleri azaltmak istediğinizden, fazladan bir kilogram bile ekleyecek herhangi bir şeyden kaçınmak önemlidir. Plastik paletler, diğer paletlere veya diğer malzemelerden yapılanlara göre önemli bir ağırlık avantajına sahiptir. Özellikle iletici, birim ağırlık başına ücret alıyorsa, nakliye maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Ürünün kullanımı kolay olacak çünkü masraflı olacak karmaşık ağırlık kaldırma ekipmanlarına ihtiyacınız yok.

Plastik Paletlerin Kullanımı

Diğer palet yapımında neredeyse 50 çivi kullanabilirsiniz. Tek başına bu, özellikle paletleri idare edecek kişiler için büyük bir güvenlik sorunudur. Plastik paletler şişirmeli, enjeksiyonlu veya termoformdur. Bu nedenle, herhangi bir bölümü düzeltmek için çivilere ihtiyacınız yoktur. Tüm bunlar ya insanlara zarar verebilir ya da ürünlere zarar verebilir. Her iki durumda da, ya yaralı personeli tedavi etmek ya da ürünleri değiştirmek için para harcarsınız. Paletleri yükleme ve boşaltma sırasında bile, forkliftiniz çiziksiz kalacaktır.

Kısacası, plastik paletler ile çalışanlarınız tüm nakliye ve depolama ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde karşılayacaktır. Bunun nedeni, personelin, güvenliklerinin güvence altına alındığını bilerek güvenle işlemesidir. Temel olarak, güvenlik, tedarik zincirindeki maliyeti azaltabilecek en önemli plastik palet avantajlarından biridir.

Tıkla Ara