Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Sanayide Ekonomik Palet Çözümleri

16.09.2013
54 görüntülenme
Sanayide Ekonomik Palet Çözümleri

Sanayi sektörünün artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek için paletler, depolama ve taşıma hizmetlerinde düşük maliyetleri ile her zaman önemli kazanç sağlamak amacıyla değişim göstermişlerdir.

Gelişmiş ülkelerde bin dokuz yüz otuzlu yıllarda metal palet üretimi ile başlayan, ancak daha sonra yüksek maliyet ve çalışmalarda hız kazanımına engel olması nedeniyle ahşap üretime geçen palet sektörü, bugün ahşap palet dışında Euro palet ve ikinci el palet seçenekleri ile de sektördeki açığın kapanmasına etken bir çözüm sunmaktadır.

Euro Palet özellikleri

Euro palet, yüz yirmi santim ölçüsünde olup, dört yüz kilo taşıma kapasitesine sahiptir. Euro palet taşımada kolaylık sergilediği gibi depolama ve istifleme çalışmalarında da etken bir rol üstlenmekte, depolarda geniş alan yaratılmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Ayrıca günümüzde ikinci el palet ile ihtiyaçlar karşılanmakta, maliyet açısından sanayi sektörü üzerinden büyük bir yük kaldırılmaktadır.

Paletler, dünya ölçeğinde standartlara bağlı kalınarak üretilmektedir. Euro Palet Birliği bu konuda görev üstlenmekte, standartların belirlenmesi ve kontrolü dışında standart değişikliklerine gitme yetkisini de elinde bulundurmaktadır.

Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın