Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Tahta Palet

Tahta Palet

Palet, dış ambalajlamanın çok çok önemli bir parçasıdır. Paketlenmiş tüm ürünlerin, özenle ve güvenle taşınabilmesi için hazırlanmış plastik, metal , ahşap ya da tahta palet olarak hazırlanmış düzenek olarak tanımlanır. Genellikle tahta malzemeden yapılmış olan paletler özel çiviler kullanılarak birleştirilir, böylece hizmete sunulur. Palet fiyatları oldukça uygun ve ucuz maliyetli, tekrar kullanılabilir malzemelerdir. Paletler uluslararası belirli standartlara uygun olarak üretilmesi gerekir.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

– Taşımayı kolaylaştırır.

-Ambalajlanmış olan ürünün doğru ve destekli bir şekilde yerleşimini sağlar

-Forklift aşamasında ürünün taşınmasında ürünü çok önemli ölçüde korur.

-Tekrar tekrar kullanılabilir niteliktedir.

Kullanıldığı Alanlar

Ulusal ve uluslararası tüm firmalar palet çeşitlerini rahat ve güvenle kullanmaktadır. Özellikle ambalajlanmış ve taşıma aracına girecek tüm ürünler için palet kullanılmaktadır. Beyaz eşya, ağırlığı insan taşıma gücünü aşan tüm ürünlerin taşınma ve nakliyesinde palet kullanılmaktadır.

Palet Çeşitleri Nelerdir ?

– İki girişli paletler; Bu paletler forkliftin girebilmesi için iki giriş noktası taşımaktadır.

– Dört girişli paletler; Bu paletler forkliftin girebilmesi ve taşıma olanağı için dört girişe sahiptir.

Palet Standartları; Özellikle malzemenin taşıma esnasındaki güvenliğini arttırmak adına, paletlerinde belirli bir dirence dayanıklı olması gerekmektedir. Özel olarak belirlenmiş net bir palet ölçü direnci yoktur. Malzemenin durum ve ağırlığına göre ölçüler belirlenebilmektedir. Palet fiyatları ölçü ve direncin artması ile farklılık göstermektedir. ISO altı adet standart ölçüsü belirlemiştir. Paletler genel anlamda bu standartlara uygun olarak hazırlanır. Bu standart ölçüler evrensel taşımacılık direnç ortalama ağırlık ölçüleri olarak da nitelendirilebilir.

Tıkla Ara