Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Tahta Palet İmalatı

Tahta Palet İmalatı

Tahta Palet İmalatı

Kullanım alanı oldukça geniş olan paletin üretim ve imalat aşamasında tecrübe gerektiren bir süreçtir. Alanında uzman personellerimiz eşliğinde sağladığımız palet imalatı ile iş gereksinimlerinize uygun boyut, ebat ve adetlerde üretim sağladığımızı belirtmek isteriz.

Tahta palet imalatı sektöründe istatistiki veriler hesaplanırken, spesifik bir ürün olması nedeniyle çeşitli sorunlar ortaya çıkmış ve net bir rakam elde edilememiştir. Türkiye’de istatistikler, kasalar ve tahta kutular, ağaç palet ve ambalaj sandığı gibi ürün grupları için İstatistik enstitüsü vasıtasıyla alınmıştır.

Genellikle malzeme taşımacılığı için kullanılan ve yapılan tahta palet imalatı, teknolojik gelişmeler, maliyet unsurları, performansa bağlı kriterler konularının oluşturduğu yol çizelgesi ile gelişme gösterecek ve şekil alacaktır. Bugün, palet imalat sektöründe tahta paletler en çok tercih edilen palet türleri arasında yer almaktadır. Genellikle taşımacılıkta kullanılan paletler bunun yanı sıra, pek çok farklı amaçlar için de kullanılabilir. Fabrikalarda press makinasında kesim yapan press ustalarının, ürünlerini dizmek, kesim yaparken ulaşılamayan kısımlara boy uzatma aracı olarak kullanmak gibi çeşitli türevlerde de kullanılmaktadır.

Tahta Paletin Kalitesi

Kullanılan kalitesi malzemeler sayesinde küflenmelerin ve yeşillenmelerin engellenmesi mümkün olabilir. Fakat her üretici firma bunu sağlayamamaktadır. Tahta palet üretiminde kullanılacak ham maddelerin kaliteli olması kaçınılmazdır. Aksi taktirde aşırı küflenme ve yeşillenme palet üzerinde meydana gelebilir. Kaliteli ham maddeleri aynı zamanda düşük maliyetler ile birleştirmekte mümkündür.

Yani, piyasada en düşük maliyet ile en kaliteli palet üretimini sağlamak mümkündür. Palet imalatının, genellikle İstanbul ve Gebze taraflarında yaygın olmasının yegane sebebi ise, ham madde alımının buralara rahatlıkla sağlanmasından gelmektedir. Ham maddeler genellikle deniz yolu ile kolaylıkla iç ticaret ile veya dış ülkelerden getirilebilmektedir.