Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Taşımacılıkta Ekonomik Palet Önemi

Taşımacılıkta Ekonomik Palet Önemi

Taşıma çalışmalarının yerine getirilmesi dışında depolama ihtiyaçlarında da oldukça pratik kullanımı hayata geçiren paletler, istifleme konusunda da kullanılabilir alan yaratmakta ve tasarruf sağlamaktadır.

Palet Üretiminde Maliyet Düşüşü

Palet çeşitlerinden olan ahşap palet ülke ekonomisi açısından kaynakların kullanımı ile önemli bir yere sahip olurken, palet sektöründe olması gereken noktaya ulaşım için olumlu bir gelişme göstermiştir. Taşıma çalışmalarının önemli ayaklarından biri olan palet, bugün uluslar arası standartlara bağlı olarak üretim gerçekleştirmektedir. Taşıma sırasında zarar ve hasarların oluşturacağı riskin azaltılmasında büyük rolü olan palet, aynı zamanda yenilenebilir özelliği taşımaktadır.

Çevreci bir palet çeşidi olan euro palet, cen palet olarak da bilinmekte ve geniş bir kullanım sağlamaktadır. Yüz yirmi santimetre ebadında olan Euro palet, aynı zamanda düşük maliyetli ve tamir edilebilir bir özellik taşımaktadır.

Bin dokuz yüz otuzlu yıllarda metal üretimle başlayan paletler, yüksek maliyet oluşumu nedeniyle ahşap seçeneğine dönüş yapmış, ayrı bir sektör olarak sanayide üretimlerini gerçekleştirmiştir.

Tamir edilebilir ve yenilenebilir özelliği ile ikinci el palet, maliyetlerin daha da düşmesine olumlu bir etken olmaktadır.

 

 

 

Tıkla Ara