Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Üretimlerin Zarar Görmemesi İçin Palet Kullanımı

Üretimlerin Zarar Görmemesi İçin Palet Kullanımı

Sanayi alanında üretim yapan firmaların üretim konularında ki başarısı kadar sevkiyattaki başarısı da bir o kadar önemlidir. Sevkiyat sırasında uzun zahmetler yapılan ürünler çeşitli nedenlerden kaynaklanarak yıkılmak hatta yok olmaktadırlar.

Bu sebeple ürünlerin daha itinalı gitmesi amacıyla firmalar tarafından son zamanlarda palet kullanım tercihi yaygın olarak görülmektedir.

İkinci El Palet

Ülkemizde palet kullanımı ve üretimi yapan birçok firma vardır. Kullanımı ve satıcısı çok olan paletlerin ikinci piyasası da bulunmaktadır. İkinci el Palet, sıfır paletlere oranla daha ucuzdur. Organize Sanayi Bölgelerinde yaygın olarak kullanılan paletlere yine bu bölgelerde oluşturulan palet pazarları ile temin etmek mümkündür.

Ülke genelindeki sanayi kuruluşlarında ağaç palet ve euro palet sıklıkla kullanılmaktadır. Paletlerin üretimi yapılan ürünlerin sevkiyatlarını kolaylaştırırken, uzun süre saklanması gereken ürünlerin alttan nem ve yaş almaması için önemli bir korunakta olmaktadır.

Paletlerin firmalar tarafından tercih edilme sebebi kırılma olayının az olması ve tamir edilebilir olması en büyük özellik olmuştur. Dünya piyasasında palet üretimi yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların kendi depolarında ikinci el paletlerde yer almaktadır.