100×120 Epal Palet

100x120-epal-palet

100×120 Epal palet özellikleri standarttır. Ayrıca palet tahtalardan oluşmakta ve 80 adet tahtanın kullanılmasına izin verilmektedir. Demiryolu ile yollanacak olan mallar için çok uygundur. 20 kg ağırlığa sahiptir. 35 kg olan modelleri de mevcuttur. Yüksek kalitelidir. Dayanıklıdır. En uzun yolculuklarda bile sorunsuz bir biçimde malın, alıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Tahtada kullanılması gereken ahşap malzeme ölçüleri max. %22 nem oranında geçerli olan değerlerdir. EUR Epal Palet olarak da bilinen paletin montajında kullanılan çivinin cinsinden, montajlama koordinatlarına kadar paletin dayanıklılığı maksimum düzeye çıkartacak özelliklerdedir.

100x120 epal palet ölçüleri

EUR3-100×120-Euro-palet-olculeri

100×120 Epal Palet Fiyatları

100×120 Epal palet ücreti, değişiklik göstermektedir. Bunun temel nedeni ise kullanılan malzemedir. Epal Palet, dünyada en çok tercih edilen taşıma aparatıdır. Euro palet olarakta adı geçer. Farklı malzemelerden yapılabilir. Boyutları genellikle standarttır. Avrupa tarafından belirlenmiş olan bir takım ölçülere göre imal edilmektedir. Kullanım alanı konusunda geniş bir skala söz konusudur. Demir yolu ile yapılan taşımalar, akla gelen ilk sektördür. Epal palet Avrupa standartlarına uygun bir şekilde en üst düzey kalite ile üretim yapılarak satışı yapılmaktadır. Hal böyle olunca fiyat konusunda da bir takım farklılıklar meydana gelmektedir. Fakat Arda Palet bünyesinde her palet çeşidinde olduğu gibi özellikle de Euro epal palet çeşitlerinde en uygun epal palet fiyatları ile müşterinin hizmetine sunulmaktadır.

100 x 120 Işıl işlem görmüş Epal palet

100 x 120 Işıl işlem görmüş Epal palet, sağlıklı bir sevkiyat için en ideal ürün olarak tanımlanır. Buna göre ürünün üretilmesi sırasında bir fırın içine ahşap malzemenin koyulma aşaması söz konusudur. Bu sırada 56 dereceye ayarlanan sıcaklık sayesinde, ahşap içindeki her türlü mantar, lavra ve böcek yok edilmektedir. Ahşap, mevcut ışıl işlem sayesinde kullanılabilir ve hijyenik bir hale gelmektedir. Çünkü ışıl işlem ile malın korunması esastır ve bu sağlanır. Epal palet ağırlığı ve Epal palet hacmi her Euro çeşidine göre değişebilmektedir. Ahşap Epal paletler bilindiği üzre dünyada, Avrupa da ve Türkiye en çok kullanılan palet çeşitidir. Ürünler üretildikten sonra veya elleçlendikten sonra kolay taşınabilmesi için konulan paletler daha sonra taşıyıcı araçlara forkliflerle yüklenirler.

Epal Palet’in en önemli özelliği çevreci olması olup, sonuçta tekrarlı ve tamir edilerek kullanılabilmesi nedeniyle maliyeti de düşüktür. Standart olması heryerde ve her sektörde kullanılabilmesine olanak verdiğinden, toplanarak daha ucuz bir bedelle tekrar satışa sunulabilmektedir. Palet üretiminde kullanılan ahşabın özellikleri; imalatında en önemli unsur, paletin üretildiği ağacın cinsidir. Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü çam ağacıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından elde edilen ahşaplarla üretimi yapılır. Ahşabın sahip olması gereken diğer bir özelliği ise nem oranıdır. %22 olarak belirtilen nem oranına uymayan ahşaplar taşımacılık esnasında ürünlerin fazla nemden zarar görmesine veya az nem oranı ile ahşapların kırılganlığının artmasına ve taşımacılık esnasında kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerle imalatında nem oranı oldukça önemli diğer bir unsurdur.

152 kez görüntülendi
Hemen Ara