100×120 Euro Palet

100×120 Euro palet özellikleri standarttır. Ayrıca palet tahtalardan oluşmakta ve 80 adet tahtanın kullanılmasına izin verilmektedir. Demiryolu ile yollanacak olan mallar için çok uygundur. 20 kg ağırlığa sahiptir. 35 kg olan modelleri de mevcuttur. Yüksek kalitelidir. Dayanıklıdır. En uzun yolculuklarda bile sorunsuz bir biçimde malın, alıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Tahtada kullanılması gereken ahşap malzeme ölçüleri max. %22 nem oranında geçerli olan değerlerdir. EUR Palet olarak da bilinen paletin montajında kullanılan çivinin cinsinden, montajlama koordinatlarına kadar paletin dayanıklılığı maksimum düzeye çıkartacak özelliklerdedir.

 

100×120-euro-palet

100×120 EUR3 EURO PALET ÖLÇÜLERİ NEDİR?

100×120 Euro palet ücreti, fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunun temel nedeni ise kullanılan malzemedir. Euro Palet, dünyada en çok tercih edilen taşıma aparatıdır. Farklı malzemelerden yapılabilir. Boyutları genellikle standarttır. Avrupa tarafından belirlenmiş olan bir takım ölçülere göre imal edilmektedir. Kullanım alanı konusunda geniş bir skala söz konusudur. Demir yolu ile yapılan taşımalar, akla gelen ilk sektördür. Euro palet Avrupa standartlarına uygun bir şekilde en üst düzey kalite ile üretim yapılarak satışı yapılmaktadır. Hal böyle olunca fiyat konusunda da bir takım farklılıklar meydana gelmektedir. Fakat Arda Palet bünyesinde her palet çeşidinde olduğu gibi özellikle de Euro palet çeşitlerinde en uygun euro palet fiyatları ile müşterinin hizmetine sunulmaktadır.

EUR3-100×120-Euro-palet-olculeri

100 x 120 Işıl işlem görmüş Euro palet

100 x 120 Işıl işlem görmüş Euro palet, sağlıklı bir sevkiyat için en ideal ürün olarak tanımlanır. Buna göre ürünün üretilmesi sırasında bir fırın içine ahşap malzemenin koyulma aşaması söz konusudur. Bu sırada 56 dereceye ayarlanan sıcaklık sayesinde, ahşap içindeki her türlü mantar, lavra ve böcek yok edilmektedir. Ahşap, mevcut ışıl işlem sayesinde kullanılabilir ve hijyenik bir hale gelmektedir. Çünkü ışıl işlem ile malın korunması esastır ve bu sağlanır. Euro palet ağırlığı ve Euro palet hacmi her Euro çeşidine göre değişebilmektedir. Ahşap Euro paletler bilindiği üzre dünyada, Avrupa da ve Türkiye en çok kullanılan palet çeşitidir. Ürünler üretildikten sonra veya elleçlendikten sonra kolay taşınabilmesi için konulan paletler daha sonra taşıyıcı araçlara forkliflerle yüklenirler.

Euro Palet’in en önemli özelliği çevreci olması olup, sonuçta tekrarlı ve tamir edilerek kullanılabilmesi nedeniyle maliyeti de düşüktür. Standart olması heryerde ve her sektörde kullanılabilmesine olanak verdiğinden, toplanarak daha ucuz bir bedelle tekrar satışa sunulabilmektedir. Palet üretiminde kullanılan ahşabın özellikleri; imalatında en önemli unsur, paletin üretildiği ağacın cinsidir. Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü çam ağacıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından elde edilen ahşaplarla üretimi yapılır. Ahşabın sahip olması gereken diğer bir özelliği ise nem oranıdır. %22 olarak belirtilen nem oranına uymayan ahşaplar taşımacılık esnasında ürünlerin fazla nemden zarar görmesine veya az nem oranı ile ahşapların kırılganlığının artmasına ve taşımacılık esnasında kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerle imalatında nem oranı oldukça önemli diğer bir unsurdur.

Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

 1. Sağlamlık ve dayanıklılık sağlamaktadır.
 2. Çevre dostu olduğu için kullanım süreleri bittiği zaman doğaya tekrar kazandırılabilirler.
 3. Uluslararası standart boyutlarda, seri olarak üretmekteyiz. Bu nedenle diğer palet türlerinden ayrılmaktadır.
 4. Standart ölçüleri 80x120x12 cm olarak belirlenmiştir.
 5. Yapımında kullanılan malzemeler çam ya da kavak ağaçlarıdır.
 6. Ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır.
 7. Ağır malzemelerin taşınması için idealdir.
 8. Paletlerimizin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilir.
 9. Dayanıklı olduklarından dolayı kullanım ömürleri çok uzundur.
 10. Paletlerimizin üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.
 11. Daha sağlam olması için paletlerimizde nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır.
 12. Paletlerimizin üretiminde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.
379 kez görüntülendi
Hemen Ara