Euro Palet Nedir ?

Euro Palet, Dış ticaret yapacak şirketler ilk önce malzeme götürmek ya da almak için nasıl bir tedarik sistemi uygulayacaklar ayarlamaları gerekir. Aldıkları ürün getirilen ülkenin böceklerini, pisliklerini ambara taşımamalıdır. Özellikle tarım için alınan ürünlerde bu tarz problemleri çok net bir şekilde görebilirsiniz. Oluşumunda kurutulmuş ahşap kullanılmaktadır. Mantar oluşumu ya da böceklenme gibi sorunları ortadan kaldıran çevre dostu bir üründür. Kullanımı rahat olan bu ürünler Uluslararası Demiryolları Birliği’nin onayı ile ticaret yapan ülkelerde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Belirlediği damgalar ile diğer  paletlerden ayrılmaktadır.

eur palet

EUR PALET

Euro palet, (veya EUR-palet veya EUR EPAL Palet) Avrupa Palet Birliği tarafından belirtilmiş standartlardaki paletler olup, 80×120 cm, 100×120 cm, 120×100 cm ve 60×80 cm tipleri bulunmaktadır. Yaygın kullanımdaki 80×120 cm’lik Euro palet 80 parça tahtadan oluşmakta olup, yaklaşık 35 kg ağırlığında, 45.234 dm3, yayılı yük taşıma kapasitesi 1500 kg’dir.

Verilen standardlara aynen uyan paletlere “Avrupa Palet Havuzu (European Pallet Pool EPP) sistemi uygulanmaktadır yani, yani “palete-kars-palet” değistokuşu yapılmak mümkün olmaktadır. EUR/EPAL-pallet belrilenmiş standartlı tahtadan yapılmış olup 78 özel çivi ile tutturması standart olarak belirlenmiştir ve standart dış ölçüleri 1,200 mm x 800 mm x 144 mm olarak tespit edilmiştir.

euro palet

 

 

Euro Palet Fiyatları 2021

Euro Palet Çeşitleri Ölçüler Fiyat
Eur, Eur 1 800 mm x 1200 mm 1 Güncel fiyat alınız
Eur 2 1200 mm x 1000 mm 2 Güncel fiyat alınız
ur 3 1000 mm x 1200 mm 3 Güncel fiyat alınız
Eur 4 800 mm x 600 mm 4 Güncel fiyat alınız

Euro palet ölçüleri 80*120 olarak belirlenmiştir. Kullanılan malzeme çeşitleri içerisinde kavak ve çam bulunmaktadır. Bu yüzdende ağırlıkları tam olarak belli olmamaktadır. Size özel ölçüler ile de üretim yapabilmekteyiz. Belli bir ortalama ağırlık söylemek gerekirse 25 ile 30 kg arasındadır.  Ağırlık olarak binden fazla yükü üzerinde barındırmaktadır. Belirli ağırlıkta taşıma kapasitesi sayesinde ticaret için gerekli olan üründür. İkinci el şeklinde paletleri de uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Euro Palet Imalatı

Palet üretiminde kullanılan ahşabın özellikleri; imalatında en önemli unsur, paletin üretildiği ağacın cinsidir. Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü çam ağacıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından elde edilen ahşaplarla Euro palet üretimi yapılır. Ahşabın sahip olması gereken diğer bir özelliği ise nem oranıdır. %22 olarak belirtilen nem oranına uymayan ahşaplar taşımacılık esnasında ürünlerin fazla nemden zarar görmesine veya az nem oranı ile ahşapların kırılganlığının artmasına ve taşımacılık esnasında kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerle imalatında nem oranı oldukça önemli diğer bir unsurdur.

100×120-euro-palet

 

Euro palet Avrupa standartlarına uygun bir şekilde en üst düzey kalite ile üretim yapılarak satışı yapılmaktadır. Hal böyle olunca fiyat konusunda da bir takım farklılıklar meydana gelmektedir. Fakat Arda Palet bünyesinde her palet çeşidinde olduğu gibi özellikle de Euro palet çeşitlerinde en uygun fiyatları ile müşterinin hizmetine sunulmaktadır. Çivisinden kullanılan her türlü malzemesine kadar her biri özel bir üretim olan ve daha sonra da denetimden geçirilen bu kaliteli palet çeşidi bu tür nedenlerden dolayı da en fazla tercih edilen palet çeşitleri arasında yer almaktadır.

 

İkinci El Euro Palet

Birbirinden farklı boyutlarda ve renklerde ve hatta şekillerde olan ikinci el euro palet çeşitleri birçok firma adına sürekli bir talep ile istenmektedir. Bu yüzden de bir gün içerisinde bile sayısız palet çeşitleri talebi alınır ve üretimi yapılır. Bu nedenden dolayı da özellikle de son zamanlarda ikinci el palet çeşitleri oldukça fazla bir şekilde talep edilmeye başlandı.

Euro paletin önemli niteliklerinden birisi çevreci olması, düşük maliyeti ile hesaplı olması ve tamir edilebilir özelliği korumasıdır. Üretimi yetki sınırları içerisinde olan Euro Palet, azami sağlamlıkta olabilmesi için sertifika sahibi üretici tarafından üretildikten sonra sağlamlık test aşamalarında başarı sağlamsı için uluslar arası kontrol şirketleri gözetiminde standartları kesinleştirilir.

  1. EPAL ve EUR damgalarıyla ahşap paletlerden ayırıcı bir özelliğe sahiptir.
  2. Dört yüz kilo taşıma kapasitesini karşılayacak bir sağlamlıktadır.
  3. 80×120 ebatlarında üretime tabi olur.
  4. Tekrar satışa sunulabilecek tamir ve bakımlardan geçen bir özelliği de barındırmaktadır.

Çeşitleri

İkinci El Euro palet, taşımacılık alanında yaygınlaşmış bir ihtiyaç denilebilir. Birçok taşımacılık alanında kullanılan bu paletlerle, daha kolay ve ürünlere zarar gelmeden taşımacılıklar yapılır; en hızlı şekilde taşımacılık işleri bitirilir. Günümüzde paketlenerek yapılan bu taşımacılık ile hem ürünlere zarar gelmez hem de ürünlere böceklerin gelmesi, haşeratların ürünlere zarar vermesi gibi durumlar engellenir. Bu sayede daha sağlıklı ve sorunsuz bir taşıma ile palet kullanımından sizlerde faydalanmış olabilirsiniz.

İkinci el, fiyatları paletlerin yıpranma payına ve kullanım süresine göre değişir. Onarım isteyen paletler çok ucuz fiyatlarda olurken, sağlam olan paletler daha yüksek fiyatlardan satılmakta ve alınmaktadır. Ancak her iki durumda da paletlerin fiyatları piyasadaki satış fiyatlarının altında olur. İkinci el fiyatları, ölçülerine çeşitlerine ve sipariş adetine göre değişiklik gösterdikleri için lütfen ihtiyacınız olan palet sayısı ve ölçülerini bize mail ve telefon ile bildirerek size en uygun fiyat teklifimizi isteyiniz.

6.699 kez görüntülendi
Etiketler:
Hemen Ara