Avrupa birliği standartlarına sahip Euro palet seçenekleri sayesinde kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara ekonomik çözümler üretmek için varız. Siz ihtiyaçlarınızı dile getirin, bizler ise ihtiyaçlarınıza en uygun ve ekonomik çözümler ile sizleri karşılayalım.

 

 

80 X 120 cm EURO PALET 100 X 120 cm EURO PALET 2 80 X 60 cm EURO PALET 3
Euro Palet Euro Palet Euro Palet
Standart Euro Palet Euro Palet 2 Euro Palet 3

 
Avrupa birliği tarafından belirtilmiş standartlara uygun olan palet çeşididir. Verilen Avrupa birliğinin verdiği standartlara uygun olan paletlere “ Avrupa palet “ sistemleri uygulanmaktadır. Euro palet EUR/EPAL-Palet belirlenmiş standartlı tahtadan yapılmıştır. Üzerinde yaklaşık 78 çivi tutturması standart olarak belirlenmektedir. Standart ölçüleri ise 1.200x800mmx144 mm olmaktadır.

Euro palet demir yolu taşımacılığında kullanılan tahta paletlere dayanmaktadır. Ayrıca Euro paletler paketlerin istiflenmesinde kullanılan özel ekipmanlar olarak görülmektedir. Ürünlerin depolanmasını taşınmasını ve nakliyesini kolaylaştıran malzeme taşımacılık ekipmanları sektöründe oldukça kıymetlidir. Bunun yanı sıra Euro paletler çevre dostu olarak bilinmektedir.

Euro Palet Ölçüleri

Özellikle gelişmiş ülke sanayilerinde ayrı bir ehemmiyeti bulunmaktadır. Euro paletler endüstriyel topumun artan ihtiyaçlarını ürünlerin etkin bir şekilde taşınması için istiflenmesi ve korunması gibi ihtiyaçların giderilmesinde kullanılmaktadır. Euro paletler hava yolu, kara yolu, demir yolu ve deniz yolu gibi tüm taşımacılık sistemlerinde güvenlikle ürün taşımacılığında kullanılmaktadır. Uluslararası demiryolu birliği tarafından onaylanarak yapılan DIN 15146 tarifini bularak uluslararası yaygın kullanımı ise 80×120 cm ölçülerindedir. Euro paletin genel üretimi ve kabul şartları ise UIC 435-2 olarak verilmektedir.

Euro palet tahtadan kullanılması gereken ahşap malzemeler ölçüleri ise n %22 nem oranında geçerli değerlerdir. Euro palet içerisinde bulunan çivinin cinsi ise montajlama koordinatlarına kadar paletlerin dayanıklılığı en üst düzeye çıkartabilecek özelliklerdedir. Euro paletlerin üretimi için yetki sahibi olup kalite kontrolü ise uluslararası özetim şirketleri tarafından denetlenmektedir.

Euro paletlerin en önemli özelliği çevreci olmasıdır. Ayrıca tekrarlı ve tamir edilebilme imkânının olması ile de maliyeti de oldukça düşüktür. Bunu yanı sıra standart olması her yerde ve her sektöre kullanılmasına olanak vermektedir. Her yerden ve her sektörde kullanıldığı için toplanarak daha ucuz bir bedeli ikinci el Euro palet olarak satıla bilinir. Euro paletlerin ortalama ağırlıkları se yaklaşık 25 ile 30 kg ağırlığındadır. Belirli aralıklarda taşıyabilme kapasitesi sayesinde ticaret için çok önemli bir üründür.

Euro paletlerin ülkeler arası standartizyon farklılıklara ürün dağıtım etkinliğini azaltmaktadır. Euro palet sistemi Türkiye içerisinde yerleşmesi için Türkiye Cumhuriyeti İhracatçı Birlileri ürk standartları Endüstrisi kuruluşlarında alımları devam etmektedir. Bazı palet üreticileri EPAL ile iletişime geçerek palet ürünlerine Europalet ve Epal palet damgasının kullanma yetkisini almışlardır.

Euro ve Ahşap Palet ürünlerimizin ikinci el çeşitleri ve stokları için mutlaka 2.el palet sayfamızı ziyaret etmelisiniz.