Blog

İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci El Euro Palet Fiyatları

Özellikle ihracat yapan firmalar tarafından Euro Paletler oldukça fazla kullanılmaktadır. Euro palet, Avrupa Palet Birliği tarafından standartları belirlenmiş, nakliye ve taşımacılık kolaylığı sağlayan paletlerdir. Birlik tarafından paletin üretiminde kullanılacak ağaçtan çiviye kadar bütün özellikler belirlenmiştir.

Bu özelliklerin sebebi hem paletin dayanıklılığını sağlamak, hem de Avrupa Birliği içerisindeki ticaretlerden sonra da geri dönüşüm amaçlı paletlerin kullanımının devam etmesidir. Farklı üretimler yapan birçok firma, kullandıkları standart paletler sayesinde nakliyede standartlara ulaşmıştır. İkinci el euro palet fiyatları ise piyasa koşullarına göre değişkenlik göstermektedir.

 

 Euro Palet özellikleri şunlardır :

– Paletin üretileceği ağaç: Euro Paletler dayanıklılığı fazla olan çam ağacından üretilmektedir. Çam ağacından hazırlanan ahşapların ebatları ve kalınlıkları da birlik tarafından belirlenmiştir.

– Ahşabın nem oranı: Euro Palet üretiminde diğer önemli bir konu ise ahşabın nem oranıdır. Birlik tarafından %22 olarak belirlenen nem oranıyla Euro Palet üretilmektedir.

– Palette kullanılacak çivi: Euro Palet üretiminde 3 farklı büyüklükte çivi kullanılır ve sayıları da gene birlik tarafından belirlenmiştir.

Euro Paletteki bu standartlar sayesinde dayanıklı ve güvenilir nakliyeler sağlanmaktadır. Geri dönüşümü ve onarımı da oldukça kolay olan Euro Paletler, nakliye gerçekleştikten sonra firmalar tarafından elden çıkarılmaktadırlar. İkinci el Euro Palet fiyatları piyasa fiyatının altında olup, değişkenlikler göstermektedir.

İkinci el Euro Palet fiyatları paletlerin yıpranma payına ve kullanım süresine göre değişir. Onarım isteyen paletler çok ucuz fiyatlarda olurken, sağlam olan paletler daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Ancak her iki durumda da paletlerin fiyatları piyasadaki satış fiyatlarının altında olur.

İkinci el Palet fiyatları ölçülerine çeşitlerine ve sipariş adetine göre değişiklik gösterdikleri için lütfen ihtiyacınız olan palet sayısı ve ölçülerini bize mail ve telefon ile bildirerek size en uygun palet fiyat teklifimizi isteyiniz.

Leave a Comment (0) ↓
Tıkla Ara
WhatsApp WhatsApp Bize Yazın